Zavřít reklamu

Generální manažer pro Surface společnosti Microsoft, Ryan Gavin, uvedl, že iPad Pro od Applu je „jasným příkladem“ toho, že Apple následuje Microsoft, a nikoliv naopak. O svůj postoj se podělil v rozhovoru pro server Business Insider.

„Přemýšlejte o tom. Kdybychom sledovali Apple, neudělali bychom produkt, jako je Surface Pro nebo Surface Book,“ prohlásil Gavin. „Své produkty z kategorie 2 v 1 jsme vylepšovali a studovali po celé roky, ale když Surface poprvé spatřil světlo světa, všichni byli skeptičtí. A pak nás začali následovat. iPad Pro je toho jasným důkazem.“. „Microsoft pochopitelně věnuje jistou pozornost konkurenci, ale pokud jde o Surface, na Apple skutečně nehledíme,“ dodává.

Microsoft patřil mezi společnosti, které se zúčastnily letošního London Tech Week, a jejich specializované „Studio Space“ přivítalo některé lidi z kanceláří společnosti Redmond, kterým byl předveden nový Surface Laptop a zařízení Surface Pro spolu s produkty Surface Studio, Surface Hub a Surface Book.

Microsoft se do produkce laptopu Surface pustil proto, že to „jeho zákazníci chtěli“. Surface Pro byl od svého prvního vydání propagován jako „tablet, který nahradí váš laptop“. Proto může vydání Surface Laptopu působit jako uvedení nadbytečného produktu. Tento krok navíc působí dojmem, jako by Microsoft vlastně připouštěl, že Surface Pro ve skutečnosti laptop nahradit nemůže. Proč se do něj tedy Microsoft pustil? „Dám vám krátkou odpověď,“ řekl Gavin. „Naši zákazníci to chtěli.“

„Pokud můžete využít všestrannosti Surface Pro nebo nepotřebujete výkon Surface Booku, pak je Laptop produktem přesně pro vás,“ pokračuje Gavin. Součástí Laptopu je operační systém Windows 10S – jednodušší, lehčí verze Windows 10. Této verzi musela padnout za oběť řada aplikací, které nejsou součástí Windows Store, což může být pro někoho mírně frustrující.

Gavin omezení nového systému potvrdil, ale argumentoval tím, že zákazníci, kteří budou chtít ze svých PC dostat víc, mohou upgradovat na Windows 10 Pro. Windows 10S je navržen pro prostředí, jako je škola a práce, ale například také pro uživatele, kteří nejsou natolik technicky zdatní, aby „ocenili věci jako rychlejší načítání nebo lepší životnost baterie,“ říká Gavin.

Surface Pro, Surface Laptop a Surfaceb Book patří mezi přenosné počítače, společnost Microsoft ale vydala také all-in-one Surface Studio. Redakce Business Insider položila Gavinovi otázku, zda je nedávno představený iMac Pro pro Microsoft výzvou k výrobě počítače, který by lépe vyhovoval těm, kteří vyžadují syrovou energii.

Surface Studio je jistě dostatečně výkonné, ale „to, co Studio představuje, je další část duše celého Surface lineupu, která se zčásti zaměřuje na specifikace, ale spíše se koncentruje na celkovou zkušenost,“ říká Gavin. Zařízení řady Surface se obecně dočkaly pozitivních ohlasů a recenzí, podle některých odborníků se ale nelze zbavit pocitu, že celému lineupu chybí jeden klíčový prvek – smartphone. V tomto směru se zatím pohybujeme čistě ve vodách spekulací, ale pokud zařízení tohoto typu Microsoft skutečně vyprodukuje, „nebude připomínat to, co dnes vnímáme a chápeme jako mobilní telefon,“ řekl Gavin.

Ryan Gavin

Zdroj: BusinessInsider

Dnes nejčtenější

.