Zavřít reklamu

Dvojúrovňové, či dvoufaktorové ověření je bezpečnostní opatření, které má za úkol chránit vaše Apple ID před případnými narušiteli. V podstatě ověřuje, že vy jste jediná osoba, která má k účtu přístup. Apple tuto funkci představil již před dvěma lety po boku iOS 9. Její hlavní výhodou je, že i kdyby se někomu podařilo ukrást vaše heslo, nebude schopen získat přístup k vašemu Apple ID účtu.

Apple v průběhu času doporučuje všem svým uživatelům přejít na vyšší stupeň zabezpečení právě díky tomuto dvoufaktorovému ověření. Pokud jej tedy ještě nemáte zapnuté, postupujte podle následujících postupů pro iOS nebo macOS.

Jak funguje dvoufaktorové ověření?

Po aktivaci dvoufaktorového ověření bude možné použít přístup k vašemu Apple ID pouze ze zařízení, která byla autorizována. Celý proces funguje následovně; na novém zařízení se chcete přihlásit k Apple ID, vložíte emailovou adresu a heslo jako obvykle, poté se vás zařízení požádá o zadání šestimístného kódu. A o jaký kód se jedná? Bude automaticky odeslán jako upozornění na všechna ostatní zařízení přidružená k vašemu Apple ID účtu. Stačí tedy opsat kód z jiného zařízení a vše je hotovo. Pokud nemáte více zařízení, lze použít i ověření pomocí textové zprávy nebo telefonického hovoru.

 • Nesplést si s „Dvoufázové ověření“ – jedná se o starší způsob zabezpečení pro starší zařízení. Jak přejít z dvoufázového ověření na modernější dvoufaktorové se dočtete v novém článku.

Jak zapnout dvoufaktorové ověření

Dvoufaktorové ověření je dostupné na zařízeních s iOS 9 a novějším, či OS X El Capitan a s novějším. Zde naleznete jednoduše shrnuté zapínání. Pokud se potýkáte s problémy doporučuji opět navštívit oficiální stránky Apple, kde najdete mimo jiné „Nejčastější otázky a problémy“ a spoustu dalších informací týkající se správy účtu, vše se však může zdát nepřehledné.

iOS 10.3 a novější 

 1. Otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klikněte na své jméno na vrchu okna.
 3. Klikněte na Heslo a zabezpečení.
 4. Klepněte na Zapnout dvoufaktorové ověření.
 5. Klepněte na Pokračovat.

Podle instrukcí na obrazovce postupujte dále. Budete vyplňovat důvěryhodné telefonní číslo.

iOS 10.2 a starší

 1. Otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klikněte na kategorii iCloud.
 3. Klikněte na své jméno s Apple ID.
 4. Pokračujte do části Heslo a zabezpečení.
 5. Klepněte na Zapnout dvoufaktorové ověření.
 6. Klepněte na Pokračovat.

Podle instrukcí na obrazovce postupujte dále. Budete vyplňovat důvěryhodné telefonní číslo.

OS X El Capitan a novější

 1. Otevřete Předvolby systému
 2. Pokračujte do iCloud a poté do Podrobnosti o účtu.
 3. Klikněte na Zabezpečení.
 4. Klikněte na zapnout dvoufaktorové ověření.
ios-dvoufaktorove-overovani-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.