Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Myslím si, že jestli budu stahovat 450 Mbps nebo 1000 Mbps je absolutně jedno při tak malých aplikacích, souborech nebo čehokoli co se do telefonu stahuje.

  Tieto kauzy každého len otrvavujú, ja by som všetky tie Gigabity zakázala.

  Ale naozaj by ma zaujímalo koľko ľudí má tarif s takým množstvom GB, že by toto využili. Pochybujem, že nejaký nadporucik Lukas môže denne sťahovať desiatky gigabajtov dát cez LTE.

  1GB na tom pripojení vyčerpám za 8s. Keďže som jeden z tých šťastnejších na českom trhu, tak mám 10GB tarif a vyčerpal by som si teda mesačný dátový tarif za 80s a potom bol celý zvyšok mesiaca zavesený na nejakej wifi. Histéria nad tým či niekto dokáže mesačné dáta minúť celé za 80s alebo za 160s je IMHO nezmysel. Netflix 4k video má 15.6Mbps, takže ani so súčasným 500Mbps nemusím čakať na cache.

  V budúcnosti to samozrejme dávať zmysel bude, ale to že to teraz nebude v novom iPhone nijak nespomalí technologický progress.

  Rychlost pripojeni nesouvisi se spotrebou dat. Pokud chci nacist stranku nebo stahnout soubor, ktery ma 20 MB, tak prenesu 20 MB. A je jedno, jestli jsem pripojen pres LTE nebo EDGE. V prvnim pripade budu akorat cekat kratsi chvili.

  A ano, stahoval jsem denne desitky GB dat. Bylo to minuly rok o Vanocich, kdy Vodafone CZ nabidnul svym zakazniku po dobu 3 mesicu FUP o hodnote 100 GB/mesic.

  Dovoľ teda, aby som ti spočítal za ako dlho stiahneš tých 20MB, čož je taký väčší web.

  Pri súčasnom LTE 500Mbps = 62,5MBps ti to bude komplet trvať 0,32s, pri novom teda 0,16s. Nemyslím si, že to človek pocíti. Obzvašť keď sa weby načítavajú asynchrónne (tzn. že sa ti obsah zobrazí aj keď sa ešte načítava obsah na spodu stránky). Pokiaľ som niekedy zaregistroval nie okamžité zobrazenie webu na iP7, tak to nebolo kvôli tomu, že to je veľký web, ale preto, že som mal zhoršený signál.

  Rýchlejšie pripojenie teda človek pocíti len v okrajových situáciách keď potrebuje napríklad ihneď stiahnuť 100MB appku. Všetko ostatné (aj web) sa v podstate streamuje, takže tam na limity človek nenarazí ani dnes.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější