Zavřít reklamu

Samsung na tiskové konferenci, která se konala ve středu v podvečer, představil propracované vlajkové lodě Galaxy S8 a Galaxy S8+. Oba modely vypadají s nekonečným displejem minimálně zajímavě. A dokonce mají vlastního inteligentního asistenta Bixby.  Zde je 5 funkcí z Galaxy S8, které bychom rádi viděli i u iPhonu 8.

1. Nekonečný displej

Samsung Galaxy S8 se chlubí nekonečným displejem, přičemž po bocích nejsou viditelné žádné rámy. V horní a spodní části jsou rámy skutečně miniaturní. Doposud výrobce dával své logo těsně nad displej, ale u nového modelu od této tradice upustil, aby co nejvíce minimalizoval velikost okrajů. A dokonce odstranil veškerá fyzická tlačítka.

Předpokládáme, že i iPhone 8 bude mít displej od okraje k okraji. Doufáme tedy, že to bude pravda a že cupertinská společnost odstraní i fyzický Home Button.

Koncept iPhone 8 po vzoru Galaxy S8:

2. Virtuální Home Button

Domovské tlačítko už nemá fyzický charakter, ale přesunulo se na displej. Ve spodní části displeje se tedy nachází softwarové tlačítko, po jehož stisknutí vrátí telefon jakousi odezvu, což se podobá technologii 3D Touch od Applu. Zajímavostí je, že tlačítko funguje, i když zrovna nejde vidět, například při přehrávání videa. Stačí stisknout danou oblast, kde se virtuální tlačítko nachází, a vrátíte se ihned na domovskou stránku. U iPhonu 8 by měl Home Button fungovat podobně.

3. Bezdrátové nabíjení

Samsung bezdrátové nabíjení zavedl už u předchozích generací svého vlajkového smartphonu, ale Apple si dává ještě na čas. Nicméně přejeme si, aby tuto technologii zavedl u jubilejního iPhonu. Doufejme ale, že se jej dočkáme v o něco chytřejší formě – bezdrátové nabíjení na dlouhou vzdálenost.

4. Rychlé nabíjení

Vlajková loď Samsungu opět nabízí rychlé nabíjení. Výrobci smartphonů se snaží zmenšit baterie, a tak musí snížit i jejich kapacitu, což potom vede k poměrně rychlému vybití. Ale pokud by se zařízení nabilo během 5 až 10 minut na 50 %, potom by se uživatel poměrně dobře vyrovnal se ztrátou kapacity baterie.

Víme, že Apple pracuje na tom, aby byl iPhone tenčí a lehčí. A pokud se cupertinská společnost rozhodne snížit kapacitu baterie, rychlé nabíjení je jedním ze způsobů, jak tento nedostatek vykompenzovat.

5. Čtečka oční duhovky a skenování obličeje

Samsung Galaxy S8 má hned tři metody zabezpečení telefonu. Vedle klasického senzoru otisků prstů, který byl přesunutý na zadní část zařízení, snímá duhovku a skenuje obličej. V praxi to funguje tak, že dáte telefon před obličej, a pokud jste skutečným majitelem zařízení, systém se odemkne. Obě metody bychom ocenili i u iPhonu 8, protože jsou nejen rychlé, ale i bezpečné.

iPhone 8 Iris Scanner FB
iPhone-8-Galaxy-S8-concept-FB

Zdroj: iPhone Hacks

Dnes nejčtenější

.