Zavřít reklamu

Apple včera představil nový iPad, se kterým nastupuje do roku 2017. Dočkali jsme se mírného zlevnění, zmizelo pojmenování „Air“ a naopak přibylo mnoho otázek a dalších nejasností. Jak to vlastně s novinkou od Applu je? V čem se oba modely liší a jsou si vlastně v něčem podobné? Je vůbec nový model lepší, než byl ten loňský? Pojďme si je mezi sebou porovnat.

iPad Air 2. generace je pryč a zůstal nám tu iPad. Prostě iPad. Po vzoru notebooků tak Apple přechází na dvě úrovně produktových řad a to klasickou (MacBook, iPad) a „profesionální“ (MacBook Pro, iPad Pro). Dá se také předpokládat, že tímto krokem Apple v podstatě zabil MacBook Air, jelikož pro něj v nabídce nebude dále místo (stejně jako poslední „sezóna“ čeká s největší pravděpodobností iPad Mini – oba produkty se před případnou smrtí dočkaly lehkého updatu). Pojďme ale zpět k iPadům. Ihned po představení se na webu začaly objevovat informace o tom, jaké jsou mezi posledními dvěma modely rozdíly. A změny to nejsou zdaleka jen pozitivní

Začněme ovšem z té lepší stránky. Nový iPad dostal „nový“ procesor A9, který můžeme najít v iPhonech 6s, 6s Plus a SE. Nahrazuje tak starší model 8X, oproti kterému je o něco rychlejší (detailnější komparaci najdete například zde.) Paměťové možnosti zůstaly totožné (32 a 128GB) a cena konfigurací zaznamenala slušný pokles. Tím ovšem pravděpodobně výčet pozitivních vlastností končí. iPad pro rok 2017 totiž trochu narostl. Oproti Airu 2. generace je širší (6,1mm x 7,5mm) a také těžší (444g x 478x). Velikostně a váhově se tak v podstatě přiblížil první generaci Airu.

Další velkou změnou je jiný typ displeje. Panel jako takový je pravděpodobně stejný, na detailnější rozbor si budeme muset počkat na první pohled pod kapotu. Co se ovšem změnilo, je způsob provedení celé displejové části. Od iPadu Air 2. generace (přes modely Pro) byly displeje lepené/laminované. tj. na panelu jako takovém byla ochranná vrstva nalepena. Předchozí iPady měly mezi displejem a ochranným panelem vzduchový polštář. U nového iPadu je laminace pryč a Apple se tak vrací ke staršímu a výrobně méně nákladnému řešení. Mimo to nový iPad postrádá také antireflexivní úpravu displeje (které s laminovaným displejem v podstatě souvisí). Vše ostatní se zdá být stejné. Je jasné, že se všechny tyto informace potvrdí či vyvrátí hned poté, co se první modely dostanou do rukou uživatelů.

hero_large

Související články

Dnes nejčtenější

.