Zavřít reklamu

Ano, nešálí vás oči, v nadpisu je skutečně uvedeno, že jak chytré hodinky Apple Watch, tak AirPods jsou „levné“. Tato slova uvedl analytik společnosti Above Avalon, Neil Cybart. Podle něj jsou tato dvě zařízení výrazně cenově podhodnocena a důvodem k tomu je prý to, aby společnost nalákala co nejvíce nových uživatelů do svého provázaného ekosystému.

Bezdrátová sluchátka AirPods stojí 159 dolarů (u nás 5 tisíc korun). Analytik poukazuje na to, jak jsou konkurenční produkty dražší (někdy i dost podstatně) a Apple se tak cenově schválně drží při zemi. Ať už se podíváme na bezdrátová sluchátka značky Kanoa (300 USD), Bragi Dash (300 USD), Skybuds (280 USD), Samsung Gear IconX (200USD) apod. Podle Cybarta tak Apple vstoupil na trh s bezdrátovými sluchátky s velmi agresivní cenovou politikou, která nutí konkurenci ke snižování cen. Sám by viděl adekvátní cenu za AirPods v hladině kolem 250 až 300 dolarů.

To samé se prý dá říci i o chytrých hodinkách. Současná nabídka Applu začíná na 269 dolarech za Series 1. Jedná se tak o jedny z nejlevnějších chytrých hodinek na trhu, porovnáváme-li podobné produkty. Například Samsung Gear S3 začínají na 350 dolarech, stejně tak jako Michael Kors Access. Garmin Forerunner stojí 400 dolarů a takové Garmin Fenix 5 dokonce 600 dolarů. Mezi tyto ceny tak skvěle zapadnou i Apple Watch Series 2, které začínají na 350 dolarech.

Apple prý touto cenovou politikou dává jasně najevo, že doby tzv. „Apple tax“ jsou dávno pryč. Současná cenová politika, alespoň v rámci těchto dvou produktů, není nastavena pro maximalizaci zisků, ale pro co nejefektivnější dosah na nové uživatele. V Applu jsou totiž velmi dobří v tom, si nové uživatele udržet poté, co do jejich ekosystému nahlédnou. A jak AirPods, tak chytré Apple Watch mají být jakousi „dostupnou“ vstupenkou.

Apple Watch AirPods FB

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.