Zavřít reklamu

V minulém týdnu proběhla médii zpráva o úniku citlivých informací, který obsahoval zajímavá data o aktivitě CIA resp. o tom, čeho všeho jsou schopní. Jak se ukázalo, CIA v minulosti prozkoumávala (a je reálné, že s touto činností nepřestala) možnosti, jak se lidem nabourat do jejich automobilů a ovlivňovat či ovládat různé bezpečnostní prvky. Server WikiLeaks přišel se zajímavým výtahem toho, co se v dokumentech objevilo – zejména v souvislosti s hackováním automobilů.

Informace o tom, že by se mohli hackeři nabourávat do automobilů, jsou považovány za konspirační teorie. Málokdo již ale ví, že způsobů, jak ovládnout na dálku automobil, je hned několik. Obzvláště v dnešní době, kdy jsou automobily čím dál „chytřejší“. Technologie pro takovéto použití jsou k dispozici již delší dobu a celý proces je snadnější, než si mnoho lidí myslí.

V minulosti se (zejména v USA) stalo několik velmi podezřelých dopravních nehod, během kterých zahynuli „nepohodlní“ lidé. Ať už se jednalo o novináře, politiky či jiné osoby. Nejvíce se hovoří o nehodě, při které zemřel novinář Michael Hastings, který se velmi angažoval v problematice konfliktů na blízkém východě, a poukázal na mnoho nelichotivých informací. Na videu níže se můžete podívat, jak je možné moderní automobil na dálku „ovládat“. Při představě, že se to stane na dálnici zrovna vám, běhá mráz po zádech.

car hacking

Zdroj: AnonHQ

Související články

Dnes nejčtenější

.