Zavřít reklamu

iOS nabízí spoustu funkcí, ale občas mu některé užitečné chybí. Spousta z vás se nás ptala, jestli je někde v systému možné aktivovat upozornění, když se iPhone nebo iPad nabije na 100 %. Rovnou vám prozradím, že žádná taková funkce se aktuálně v nejnovější verzi iOS (10.3) nenachází. Sám jsem ale o víkendu při testování produktů potřeboval, aby mě telefon na plné nabití upozornil, a tak jsem začal hledat řešení.

Pochopitelně jsem ihned zamířil do App Storu, kde se na kontrolování stavu baterie nachází snad několik tisíc aplikací, ale téměř všechny jsou zastaralé a mnohdy nefunkční. Nakonec jsem ale narazil na BatteryFull + (Alarm) – bezplatnou, jednoduchou a funkční aplikaci, která vás upozorní, jakmile baterie iPhonu dosáhne při nabíjení 100 %. Navíc se jedná o nejpopulárnější aplikaci ve svém oboru, a to už do roku 2009 a může se pochlubit více než 100 000 uživateli.

Abyste upozornění obdrželi, je potřeba aplikaci spustit (všechny ostatní můžete klidně zavřít), připojit k zařízení nabíječku a poté telefon zhasnout. Aplikace tak musí aktivní, aby mohla neustále kontrolovat, zda už baterie dosáhla svého maxima. Občas přijde upozornění, i když aplikace není aktivní, ale je prostě jen spuštěná na pozadí a vy máte aktivní například domovskou obrazovku. Ovšem tento postup není moc spolehlivý a funguje jen v případě, že se zařízení dobíjí krátkou dobu (v řádu desítek minut).

Dobré na BatteryFull je, že vás sice upozorní, jakmile ukazatel baterie hlásí 100 %, ale vyzve vás, abyste kabel ještě neodpojovali. iPhone totiž sice hlásí 100 %, ale ve skutečnosti ještě baterie plně nabitá není. Jakmile baterie dosáhne svého skutečného maxima (přibližně po 30 minutách), tak vás aplikace opět upozorní.

BatteryFull podporuje i Apple Watch, tudíž z jablečných hodinek můžete sledovat proces nabíjení svého iPhonu. Stejně tak vás díky aplikaci Apple Watch upozorní, jakmile je iPhone na 100 % nabitý. Aplikace ale umí hlídat i úroveň nabití Apple Watch. Stačí připojit nabíječku k hodinkám, zapnout aplikaci, nechat ji běžet na pozadí a zhasnout obrazovku. Jakmile baterie Apple Watch dosáhne 100 %, ozve se notifikace.

Pokud znáte lepší aplikaci, která umí upozornit na plné dobití baterie v iPhonu, iPadu nebo Apple Watch, aniž by musela být otevřená, pak se určitě podělte se svým tipem do komentářů.

iPhone iOS battery 100 percent FB

Dnes nejčtenější

.