Zavřít reklamu

Společnost Apple se nikdy neprala o prostor na velkých technologických událostech, jako je například veletrh CES, světový mobilní kongres, nebo berlínský Internationale Funkausstellung. Vždy spoléhala spíše na na pořádání svých vlastních konferencí a eventů, a to i přesto, že často kolidovaly s jinými významnými událostmi. Loni se touto dobou Apple připravoval na představení iPhonu SE a 9,7-palcového iPadu Pro. Jak to ale bude letos?

Již teď to vypadá, že letošní ročník tradiční březnové konference bude mít nejspíš menší zpoždění. A to dokonce takové, že vlastně nepůjde o březnovou událost – trojici předpokládaných nových iPadů by Apple mohl představit v prvním dubnovém týdnu. Konference by se mohla odehrát ve zbrusu novém Apple Parku.

Spekulace týkající se chystaných iPadů mají svůj základ v poznámkách o dostupnosti 12,9-palcového iPadu Pro. Skladové zásoby prvního a největšího iPadu Pro jsou poměrně tenké, což vede ke spekulacím, že k hardwarové akutalizaci by mělo dojít co nevidět. Zmínky o dodacích lhůtách, které činí dva až tři týdny, by zase mohly napovídat tomu, že k obnovení produktové řady by mohlo dojít v prvním dubnovém týdnu.

Těmto domněnkám nahrává i datum oficiálního otevření nového Apple Parku. Nejnověji vybudované sídlo cupertinské společnosti sice ještě není úplně hotové, Apple do něj chce ale příští měsíc již vyslat některé ze svých zaměstnanců. Místem konání jarního eventu by se tedy mohl stát Steve Jobs Theater.

Co se nových tabletů týče, mluví se o tom, že si Apple pro své zákazníky připravil tři nové iPady. Loňský 12,9-palcový iPad Pro by měl být zcela nahrazen úplně novým modelem, očekává se i nový 9,7-palcový iPad. Kromě těchto dvou kousků také analytici spekulují o zcela novém 10,5-palcovém iPadu Pro.

apple-logo-apple-store-fb

Zdroj: SlashGear

Dnes nejčtenější

.