Zavřít reklamu

Vědecký tým z Texaské univerzity vyvinul novou technologii baterií, která je bezpečnější a výkonnější. Podle serveru PCWorld je tým pod vedením čtyřiadevadesátiletého Johna Goodenougha, jenž vytvořil i původní lithium-iontovou baterii. S novou all-solid-state baterií přichází hned několik užitečných vlastností, jako je například nehořlavost. Díky tomu se u nich nevyskytnou podobné problémy se samovznícením, jako tomu bylo u Note 7 od Samsungu.

Technologie využívá řešení v podobě skleněného elektrolytu eliminujícího metalové částečky, jež překlenou mezery mezi kladnými a zápornými deskami při rychlém nabíjení. Tyto kovové částečky jsou potom zodpovědné za požáry a výbuchy baterií.

Baterie all-solid-state slibují rychlejší nabíjení a v porovnání s klasickými lithium-iontovými bateriemi až trojnásobnou kapacitu. Znamená to tedy, že nové baterie mohou mít stejnou velikost jako lithium-iontové, ale přitom budou mít třikrát větší výkon. A její nabití by zabralo pouze několik minut.

Ještě není známo, kdy se all-solid-state baterie objeví v zařízeních. Tato technologie, která řeší spoustu problémů spojených se současnými lithium-iontovými bateriemi, by se dala použít nejen v chytrých telefonech, ale i v elektromobilech, powerbankách a podobně.

iphone-7-plus-rozebrani-battery-fb

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.