Zavřít reklamu

V průběhu tohoto týdne se na webu objevila velmi zajímavá informace, která okamžitě nadchla mnoho uživatelů. The Wall Street Journal přišel se zprávou, že nové iPhony dostanou USB-C konektor a Apple tak upustí od svého proprietárního Lightningu. Už v původním článku jsme psali, že se nám toto řešení nejeví jako zcela pravděpodobné. Dva dny na to vydal své prohlášení také analytik Ming-Chi Kuo z KGI securities, který, jak se zdá, uvádí věci na „pravou míru“.

Podle Ming-Chi Kua opravdu USB-C v balení bude, jen se nebude nacházet v těle telefonu, ale na druhém konci přibaleného napájecího kabelu. Tento přechod z USB 2.0 typ A na USB 3.1 typ C by měl nastat u všech nových iPhonů. Jedním z důvodu pro tento přechod na modernější rozhraní je podpora rychlého nabíjení. USB-C umožňuje podstatně vyšší přenos energie, stejně tak jako vyšší datový tok. Kabelové připojení by tak u nových iPhonů mělo dosahovat podstatně vyšších rychlostí. Apple u Lightningu zůstane hned z několika důvodů. V první řadě má obrovský příjem z výrobních poplatků tohoto konektoru, a zároveň je Lightning daleko subtilnějším konektorem, než je USB-C. Nevyžaduje tak tolik prostoru uvnitř telefonu.

Lightning – USB-C se již nachází v balení u nového 12,9″ iPadu Pro. Je tak logickým krokem, že se Apple vydá opět touto cestou. Uživatelé nových MacBooků si tak budou moci konečně svůj nový iPhone nabít skrze počítač bez toho, aniž by si museli kupovat redukce. USB-C konektor by se měl navíc v průběhu roku objevit v nových počítačích od Applu, takže začne celý ekosystém opět tak trochu spolupracovat, alespoň co se konektivity týče.

Lightning Usb-c FB

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.