Zavřít reklamu

S novými informacemi týkající se chystané vlajkové lodi Applu, přišel server DigiTimes. Ve své nejnovější zprávě informují o tom, že se iPhone 8 začne vyrábět až v září a že dostane zcela nový senzor pro čtení otisku prstů. DigiTimes se tak řadí do zástupu médií, která tento týden vydala prohlášení týkající se nadcházejícího iPhonu 8.

Začněme od konce, tedy od nového senzoru pro čtení otisku prstů. Podle DigiTimes přišel Apple s vlastní variantou, která bude do nového zařízení pevně vestavěná. Předpokládají tedy, že se bude skutečně jednat o vestavěné řešení v displeji telefonu tak, jak se spekuluje již delší dobu. Stejně tak by to znamenalo, že bude Apple spoléhat na své vlastní (in-house) řešení, a nevyužije tak nabídek společností Synaptic či Qualcomm. Je tedy pravděpodobné, že Apple vymyslel vlastní řešení, které je založené na výzkumu a technologiích společností Authentec a Privaris, které v posledních letech koupili.

Tím se dostáváme k zahájení výroby, která má podle DigiTimes nastat až v září, což by byl velmi neobvyklý postup. Apple obvykle prodává kolem 15 milionů telefonů za první prodejní víkend a pokud výroba začne až v září, tedy několik týdnů před keynote, můžeme očekávat zahájení prodejů v říjnu (nebo pro iPhone 8 i později). Za toto zpoždění podle DigiTimes může komplikovaná výroba displeje s integrovanými senzory a dalšími novými technologiemi. Poslední iPhone, který Apple vydal až v říjnu, byl iPhone 4S. Říjnové zahájení prodejů by tak bylo značným odklonem od strategie z posledních let. Vzhledem k náročné výrobě to však není zcela nereálné. Je dost dobře možné, že iPhony 7S/7S Plus zahájí prodej v září, zatímco na špičkový iPhone 8 si několik týdnů navíc počkáme.

iphone-8-touch-id-display-fb

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.