Zavřít reklamu

Akcie Applu zažívají v posledních týdnech raketový vzestup. Již několikrát jsme vás informovali o jejich cestě vzhůru a jak se zdá, cena akcií v dohledné době stagnovat nehodlá. Včera večer se uzavřely trhy a hodnota akcií společnosti Apple byla na 139,78 dolarů. Jedná se tak o absolutní rekord v historii společnosti, který překonal předchozí úroveň 137,11 dolaru z minulého týdne.

Akciím nejvíce pomohla podpora od investora Warrena Buffetta jelikož se ukázalo, že jeho společnost Berkshire Hathaway má v Applu zainvestováno dvakrát více prostředků, než v loňském roce. To podstatně zvýšilo sílu akcií a ty tak začaly růst ještě více, než v posledních týdnech.

Buffettova společnost v současné době vlastní zhruba 33 milionů akcií Applu, které mají hodnotu přes 17 miliard dolarů. Jedná se také o zhruba 2,5% všech obchodovaných akcií společnosti. Takovéto obrovské množství akcií v rukou takto respektovaného investora se na stabilitě a hodnotě akcií velmi snadno projeví.

Akcie Applu by měly růst i v průběhu roku. Přední američtí analytici odhadují, že by časem mohly atakovat hranici 150 dolarů za akcii. Mělo by k tomu dopomoci například představení nových a velmi zajímavých produktů – zejména iPhonu 8 a dalších, dosud nepředstavených, projektu (například zařízení pro augmentovanou realitu apod.). Uvidíme sami, s čím Apple v průběhu roku přijde. První konference se pomalu ale jistě blíží.

Apple akcie brezen
apple-stock-akcie-fb

Zdroj: Cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.