Zavřít reklamu

Zdá se, že Apple časem opět rozšíří portfolio svých služeb. Společnost totiž podle posledních informací zakoupila doménu iCloud.net a má s ní velmi zajímavé plány. Nejpikantnější na celé věci je, že na této doméně od roku 2011 působila malá sociální síť, která měla sloužit jako jakýsi hub pro všechny uživatele jablečných produktů a služeb. Je asi zcela jasné, že se nejednalo o žádnou nesmírně populární stránku. Shodou okolností byla iCloud.net poslední doménou, která Applu chyběla v portfoliu stránek iCloud.xx. Jejím nákupem tak Apple svou sbírku zkompletoval a spekuluje se o tom, že ji využije pro svou nadcházející sociální síť/platformu, na které by se mělo údajně již několik měsíců pracovat.

Podle neověřených informací Apple zaplatil za iCloud.net kolem jednoho a půl milionu dolarů. Zástupci společnosti ovšem tuto informaci odmítli jakkoliv komentovat. Sociální síť tak oficiálně přerušila činnost a na konci března se z webu smažou veškerá data. Co bude s webovou stránkou dál, je ve hvězdách.

Jednotlivé domény pro web iCloudu vyšly Apple poměrně draho. V roce 2011 koupil Apple icloud.com od švédské společnosti Xcercion za více než 5 milionů dolarů. Od té doby se snaží skupovat různé mutace jako icloud.us, icloud.eu apod. iCloud.net byla poslední, co Applu chyběla do sbírky, která v současné době čítá přes 100 domén.

iCloud logo fb

 

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.