Zavřít reklamu

iPhone 8 dostane OLED panel, o tom už jsou přesvědčeni vesměs všichni. Otázkou ovšem bylo, kdo tyto panely pro Apple vyrobí. V průběhu loňského roku se postupně ukázalo, odkud bude Apple čerpat displeje pro své nové telefony, stejně tak se ovšem začaly objevovat informace o tom, že těchto displejů bude obecně málo, jelikož poptávka značně převyšuje celkové výrobní kapacity. Do této mozaiky tak zapadá zpráva o tom, že Apple v současné době testuje výrobky čínské společnosti BOE, která by se mohla stát v následujících letech dalším významným dodavatelem OLED panelů pro Cupertinskou společnost.

Zobrazovací panely Apple doposud bral pouze z Japonska a Jižní Korei. Pokud by společnost BOE Technology Group uspěla, jednalo by se o prvního čínského dodavatele tohoto druhu. Informaci o tomto „výběrovém řízení“ přinesla agentura Bloomberg, podle které se Apple snaží více diverzifikovat své výrobní zdroje. Společnost prý testuje různé vzorky displejů od BOE již několik měsíců. Zatím však není jasné, jestli k nějaké dohodě dojde. Pokud se ovšem společnosti na spolupráci domluví, v praxi se to projeví nejspíše až v produktech z roku 2018.

Společnost BOE Technology Group patří mezi největší čínské výrobce zobrazovacích panelů. V poslední době investovali necelých 15 miliard dolarů do dvou výrobních továren na AMOLED panely. Pokud se společnosti dohodnou, zařadí se BOE po bok společností Sharp, LG, Samsung a Japan Display. Spolupráce s novým výrobním gigantem by znamenala snazší naplnění výrobních předpokladů a společnost Apple by tak mohla snáze rozdělovat výrobní zakázky. V současné době je produkce OLED panelů na kritické úrovni. Právě to je také jeden z důvodů, proč se OLED panel objeví jen u jednoho z plánovaných třech nových iPhonů.

iPhone 8 curved OLED concept 2

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.