Zavřít reklamu

Zatímco v redakci stále čekáme na AirPods, jejichž dodací doba se neustále prodlužuje, začala se mezitím po několikaměsíčním zpoždění minulý týden v pátek prodávat bezdrátová sluchátka BeatsX. Jelikož jsem po BeatsX pokukoval už od jejich představení minulý rok v září a zaujala mě více než AirPods, tak jsem při pátečním zahájení prodeje neváhal a jeden kousek ihned objednal. Apple rozeslal první objednané kusy v pondělí a vzhledem k tomu, že nebydlím v Praze, přivezl mi kurýr z UPS můj očekávaný balíček dnes v poledne.

Unboxing

Dlouho jsem neotálel a sluchátka rozbalil. Unboxing video můžete zhlédnout na konci článku. V balení kromě sluchátek najdete tři páry náhradních špuntů, zajišťovací nástavce, krátký Lightning kabel, malé gumové pouzdro, návod v angličtině, samolepku Beats a nakonec i kód pro aktivaci tříměsíčního členství Apple Music zdarma, který ale v České republice neuplatníte, což jsem osobně zkoušel. Nicméně pokud si založíte například britské Apple ID, tak lze kód použít.

První dojmy

Sluchátka se díky novému čipu W1 spárují s iPhonem skutečně bleskově. Stačí jen zapnout Bluetooth, zapnout sluchátka a přiblížit je na vzdálenost přibližně 5 centimetrů k iPhonu. Na obrazovce se okamžitě objeví výzva k připojení a během vteřiny jsou sluchátka spárovaná s telefonem a tím i se všemi ostatními zařízeními od Applu, která máte přihlášená ke stejnému Apple ID.

Kabel

Teď už ale k samotným sluchátkům. Hned při prvním zkoumáním mě zaujala část kabelu mezi bateriemi, kterou při nasazení máte za krkem. Ta je totiž těžší, pevnější, tlustší a méně ohebná než zbytek kabelu. Samozřejmě je tomu tak schválně, aby vám sluchátka skutečně držela za krkem, nepadala nebo nesklouzávala na jednu stranu. Za tuto část musím inženýry z Beats pochválit, protože sluchátka skutečně drží stále v jedné polože, jsou příjemná a zároveň vůbec nesklouzávají.

Co mi naopak vadí, je délka kabelu. Ten je podle mého názoru až zbytečně dlouhý, a tak když si sluchátka nasadíte do uší, vypadá kabel pod ušima trochu zvláštně, což mi popravdě úplně nevyhovuje a přijde mi, že na sebe tak zbytečně poutám pozornost. Pokud na sobě máte bundu nebo mikinu s kapucí, tak nejsou sluchátka téměř vidět, ale pokud máte jen triko, vypadáte jednoduše řečeno trochu divně. Ovšem stále se jedná jen o první pocit a možná si časem na delší kabel zvyknu a už jej ani nebudu vnímat jako nevýhodu.

Zvuk

Co se týká zvuku, nerad bych se prozatím pouštěl do nějakého obsáhlého hodnocení, protože jsem doposud stihl vyzkoušet skutečně jen minimum skladeb, z jednoho zařízení a pouze na krátkou dobu. Nicméně mě zvuková stránka prozatím nijak zvlášť neoslovila. Nechápejte to ovšem tak, že by sluchátka hrála špatně. Naopak, jedná se o nejlepší sluchátka, jaká jsem kdy měl, ale popravdě jsem ještě nikdy žádná dražší nevlastnil. Zvuk je čistý, kvalitní, a to dokonce i v případě, že jsem se sluchátky za třemi zdmi, než je iPhone. Ovšem těšil jsem se na basový projev, který je u sluchátek od Beats vyhlášený, ale bohužel u BeatsX se nic takového nekoná, což je samozřejmě ovlivněno i jejich velikostí.

Jak už jsem ale uvedl výše, k podrobnějšímu hodnocení zvuku se uchýlím až později, tedy až v samotné recenzi. Stejně tak nyní budu testovat jejich výdrž na baterii, rychlé nabíjení a pak hlavně pohodlnost, se kterou se nosí na krku celý den.

BeatsX FB

Související články

Dnes nejčtenější

.