Zavřít reklamu

Jestli byla duální kamera nejdiskutovanější novinkou v případě iPhonu 7 (Plus), okolo nadcházejících iPhonů (8 a 7S/7S Plus) se zatím nejvíce hovoří o bezdrátovém nabíjení. Spekuluje se o tom, zda-li ho budou mít všechny modely nebo jen prémiový iPhone 8. Vypadá to, že se zahraniční servery (resp. jejich zdroje) nedokáží přesně shodnout na tom, jak to vlastně bude. Analytik Ming-Chi Kuo například předpokládá, že bezdrátové nabíjení dostanou všechny nové iPhony. To by ovšem znamenalo, že i Skové modely dostanou novou ocelově-skleněnou konstrukci. To zase popírají jiné weby a jejich „insider informace“. Server MacOtakara nyní přišel s další várkou „zaručených“ informací.

Podle webu MacOtakara bude iPhone 8 jediným iPhonem, který bezdrátové nabíjení nabídne. Modely 7S a 7S Plus budou mít prý stejný design, jaké mají současné iPhony, tudíž bezdrátové nabíjení nedostanou, jelikož nebude kompatibilní s typem konstrukce a použitých materiálů.

Podle nových informací by ovšem bezdrátové nabíjení nemělo mít podobu, kterou většina lidí očekává tj. nabíjení na delší vzdálenost. Podle informací od vnitřních zdrojů nedostane iPhone 8 vlastní čip pro takovéto nabíjení a vše bude probíhat skrze nějakou externí podložku či stojánek, na kterém bude muset být iPhone položený. O nějakém dálkovém nabíjení se tak rozhodně mluvit nedá a mělo by se tak jednat spíše o konvenční způsob, který nabízí i konkurence.

Kromě nabíjení se také objevila informace o tom, že Apple odstraní z balení nových iPhonů redukci z 3,5mm na Lightning. Stejně tak se v krabičkách neobjeví vytoužený propojovací kabel Lightning – USB-C. Co je na těchto informacích pravdy je ovšem jen horko těžko ověřitelné. Berte je tedy s rezervou.

Koncept iPhonu 8 s bezdrátovým nabíjením:

iPhone-8-wireless charging concept FB

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.