Zavřít reklamu

Apple se vždy vyžíval v používání vlastních proprietárních konektorů. Ať už se jedná o současný Lightning, který irituje obrovské množství uživatelů již od svého představení, nebo starý 30 pinový konektor pro iPody a první iPhony, tak třeba takový MagSafe, který naopak sklidil obrovskou vlnu pochval a to až do takové míry, že uživatelé velmi hlasitě protestovali, když jej Apple loni zařízl. V oblasti konektorů chce většina uživatelů po Applu to, aby přešel z Lightningu na USB-C. To se ovšem rozhodně nestane ba naopak, Apple připravuje další proprietární konektor, který bude sloužit v rámci oficiálního příslušenství pro iPhone.

O co se tedy jedná? Nový proprietární konektor dostal název „Ultra Accessory Connector“ a co do velikosti je ještě menší, než v současné době používaný Lightning nebo USB-C. Jedná se o 8 pinový konektor, který má rozměry 2,05×4,82mm a jeho využití bude velmi striktně nalajnované. Apple plánuje tento mikro konektor využívat pro připojení kabelů k oficiálnímu Apple příslušenství. Tedy například ke sluchátkům, která jsou v současné době připojována skrze 2,5mm mini jack. V případě bezdrátových sluchátek bude Ultra Accesory Connector sloužit jako náhrada microUSB konektoru pro potřeby nabíjení.

Výrobci příslušenství by měli být schopni nabídnout plejádu všelijakých kabelů. Počínaje klasickým 3,5mm – UAC, po USB-C – UAC, USB-A – UAC a Lightning – UAC. Konektor už prošel několika certifikacemi a jeho příchodu tak již nic nebrání. Není zatím zcela jasné, proč se Apple touto cestou vydal. Možná je to kvůli prostorové náročnosti v aplikovaném zařízení. UAC konektor nevyžaduje tolik prostoru, jako klasický mini/micro USB, skrze které se obvykle zařízení nabíjí. Jak Apple s novým portem naloží, ukáže až čas.

Lightning Usb-c FB

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.