Zavřít reklamu

Společnost Xtorm vyrábí již roky zajímavé příslušenství pro iPhone, které je jednak poměrně kvalitním, ale zejména pak cenově rozumným řešením, jak svůj telefon o něco rozšířit nebo vylepšit. Jedním z jejich produktů je také Xtorm Power Case, díky kterému získáte pro svůj iPhone 7 dalších 3100mAh a více než zdvojnásobíte výdrž telefonu. Pojďme se tedy na tento obal kombinovaný s baterii podívat trošku podrobněji.

Xtorm Power Case se zkládá ze dvou částí, které do sebe zapadají a váš telefon dokonale uzamknou do obalu, aby nerozilo, že vypadne. Nejprve je nutné sundat rámeček a zasunout telefon do části z baterií a poté opět přicvaknout rámeček. Tím je váš telefo pevně spojen s Power Case a vše drží jako jeden kus. Nikde nic nevrže nebo se neotevírá a na první i druhý pohled skutečně vidíte, že dílenské zpracování je na nejvyšší úrovni.

Boční stranu telefonu máte chráněnou rámečkem který navíc přesahuje i přes horní okraj a tak při položení telefonu displeje na podložku nehrozí, že si poškrábete displej. Zadní strana je pak chráněna obalem a samotnou baterii. Celý obal je pogumovaný a v ruce se drží velmi příjemně bez toho, aniž by jakkoli klouzal a to i v momentě, kdy máte mokré ruce. Tlačítka jsou také gumová a mačkají se poměrně pohodlně, jediný výřez který obal obsahuje je výřez na fotoaparát a blesk a také na přepínací tlačítko pro hlasitost telefonu, ovšem to máte šanci ovládat jen pokud máte skutečně dlouhé nehty. Co se týká konektoru pro nabíjení, tak se bohužel Xtorm nenabíjí pomocí Lightning konektoru, ale pomocí přiloženého micro USB kabelu. Nabíjení probíhá tak, že se nabíjí současně jak obal, tak i telefon.

Jakmile máte obal nasazen na telefonu, začne se telefon okamžitě nabíjet a celý systém funguje tak, že se vždy nabíje celý telefon a jeho nabíjení, respektive udržování na 100% baterie probíhá až do chvíle, dokud není baterie v obalu zcela vybitá. Bohužel režim v rámci iOS, kdy přímo vidíte na displeji telefonu kolik energie zůstává v obalu a kolik máte k dispozici v telefonu má Apple blokovaný pouze pro svůj originální obal a tak se musíte spokojit s tím, že na zadní straně obalu zmáčknete tlačítko, které vám pomocí čtyř bílých LED diod ukáže, kolik energie v obalu ještě zůstává. Baterie v Power Case má kapacitu 3100 mAh a dokáže tak nabít váš telefon zhruba 1,5x z nuly na 100%. Největší zajímavostí Power Case je fakt, že nabíjení probíhá přes Lightning port do kterého dokáže Power Case přinášet 5V a tak nabije telefon z nuly na sto procent za pohou hodinu a půl. Tedy pokud běháte někde v terénu a chcete si jen pomocí Power Case nabít telefon, budete velmi spokojeni s tím, jak rychle to kryt zvládne.

Osobně používám Battery obal již nějaký ten pátek a musím říct, že je to skvělá věc v momentě, kdy víte že budete celý den běhat po schůzkách nebo jdete naopak někam do přírody a na dobíjení telefonu není čas nebo vhodné místo. Rozhodně nevnímejte obaly s externí baterií jako něco nehezkého co byste museli tahat na zádech svého iPhonu každý den, ale naopak jako skvělou vychytávku a pomocníka, kterého dáte iPhonu na záda jen ve dnech, kdy víte že budete mít o energii v baterii nouzi.

Xtorm Power Case vypadá jako batůžek na zádech vašeho telefonu a stejně tak jako skutečný batoh je nutné jej vnímat. Batoh si také berete na záda jen v době, kdy jej skutečně potřebujete. Pokud se vám tedy čas od času stává, že potřebujete víc energie než kolik má iPhone a nechcete platit o zhruba tisíc korun víc za řešení od Applu, pak je Xtorm Power Case ideální řešení.

Související články

Dnes nejčtenější

.