Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak je to jasný, Android je systém založený na sběru dat jednotlivých uživatelů a následný zisk, iOS, je postavený pouze na zisku (a to kdo jaký záclony nebo masturbátory hledal na Aliexpressu je mu ukradený). Za sebe bych volil na prvním místě Apple, druhé místo končící, krachující (nebo jiné firmy – Symbian, Tizen, Blackberry OS), třetí místo Android. Čtvrté místo s výhledem na první: Něco novýho a aktuální filozofií

  To je teda pěknej blábol. Protože Safari jako vyhledávač má Google, takže i iOS sbírá data (pro Google), stejně jako se odesílá spousta dat do Apple. Ale kdo to vidět nechce tak to nevidí. Tohle je opravdu naivní. Mimochodem zrovna teď v macOS v Safari koukám na reklamu, ze stránek které jsem nedávno navštívil.
  Mimochodem Trump si naopak ponechal Samsung, namísto Apple.

  Safari ma jako vychozi prohlizec google, protoze google applu za to solidne plati, ale da se to zmenit.

  Jiste ze se neco malo musi odesilat i do applu, aby vsechny sluzby korektne fungovaly, ale jak rikal clovek nahore apple nema 90% zisku ze sberu dat, jako google.

  Trump ma jiste vic telefonu, hlavne na volani dostane nakej sifrovanej, ten stoletej samsung ma nejspis jen na twiter.

  V minulosti uz ze samsungu na apple taky presla i americka armada.

  Do Apple se samozřejmě data odesílají. Nějaká ta diagnostika a využití, jejíž soubory si člověk může prohlédnout a dá se to vypnout a pak samozřejmě věci spojené s iCloudem, ale to už je na každém jestli to chce používat nebo ne. To, že koukáte na reklamu z dříve navštívené stránky nesouvisí s prohlížečem, ale buď s cookies nebo jinými způsoby jak vás reklamy sledují.
  Trump si neponechal Samsung místo Apple. Trump dostal nějaký blíže neurčený zabezpečený telefon a ten Samsung, který měl už před tím a nijak bezpečný nebyl jen odmítl odevzdat, což se samozřejmě tajné službě moc nelíbilo.

  To trochu mícháš jablka a hrušky. Sledování tvých aktivit skrz cookies a historii hledání v Google službách (gmail, reklamy, atd.) tebou užívaná služba na zařízení Apple.
  Apple k těmto datům nemá ani přístup.
  Apple tě jakožto uživatele monetizuje skrz zisk za zařízení, zisk z prodeje obsahu (iTunes&spol.).
  Google tě (primárně) monetizuje skrz sběr dat a cílení reklamy (čímž je atraktivní pro inzerenty, kteří za to platí Google).
  Opravdu to není to samé.
  U Google jsi médium, u Apple (nebo MS) uživatel.

Vložte vlastní komentář

celý text