Zavřít reklamu

S tím, jak se Apple vypořádal s novými monitory, naštval spoustu uživatelů. Doby, kdy Apple prodával svůj vlastní monitor, který měl vynikající design a skvělý hardware jsou nenávratně pryč. Nejnovější řešení v oblasti zobrazovacích panelů pochází ze spolupráce Applu s LG. Monitory to jsou sice kvalitní (alespoň co se samotného panelu týče), ovšem zbytek je na pováženou a to jak design, tak následná podpora. Není proto divu, že se na Apple (a LG) valí kritika ze strany uživatelů, kteří na svůj 4K resp. 5K monitor nadávají. Apple tomu jde ovšem tak trochu naproti. 

Problémy začaly s tím, že si uživatelé starších počítačů stěžují na to, že jim jejich staré Macy nedokáží naplno využít jejich nový 5K/4K monitor. V tomto případě není chyba na straně Applu ale na straně uživatele, který si nezkontroloval kompatibilitu. Co už ovšem Apple ovlivnit mohl, jsou potíže s kompatibilitou na nových MacBoocích. Nové monitory mají zásadní problém při používání šifrovací funkce FileVault (více zde). Dále si uživatelé stěžují na nemožnost připojení více 5K monitorů k 13″ MacBooku Pro nebo  k řešení samotného připojení monitorů k MacBookům.

Obě tyto informace ovšem byly známé dopředu a uživatelé si tak mohou stěžovat maximálně na svou hloupost. Posledním příslovečným hřebíčkem do rakve bylo záhadné zmizení (vesměs negativních) recenzí na tyto monitory. Najedou byly prostě pryč a uživatelé to brali jako cenzuru. Podle Applu šlo však jen o nedorozumění a recenze jsou zpátky.

lg-ultrafine-5k-displej-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.