Zavřít reklamu

Na oficiálních stránkách podpory společnosti Apple se v poslední době objevuje mnoho nových příspěvků, které mají společné téma. Za posledních několik měsíců si čím dál tím více uživatelů stěžuje na to, že se jim zasekávají klávesy na jejich 12″ MacBooku. Jedná se o dosti podstatný problém, jelikož zaseknutá klávesa zásadně omezuje použití počítače. Někteří uživatelé hlásí, že se jim podařilo klávesu znovu narovnat (některým se tak stalo samo od sebe), jiní mají podstatně horší problém a klávesa je zaseknutá ve stisknuté poloze permanentně. 

Někteří uživatelé radí, že jim v tomto problému pomohlo pořádné pročištění prostoru pod jednotlivými klávesami. Ať už překlopením počítače a „vyklepáním“, nebo čištěním stlačeného vzduchu. Mnohdy za zaseknutou klávesu může smetí, které se v klávesnici za měsíce používání nahromadí. Ne všichni měli ovšem to štěstí, že mohli situaci řešit tímto způsobem.

Ti, kterým ani vyčištění nepomohlo, se museli obrátit na oficiální servis Apple. Pokud bylo jejich zařízení stále v záruce, dočkali se záruční výměny či opravy. Někteří ovšem podotýkají, že ani výměna zařízení k ničemu nevedla a problém se po pár dnech vrátil. Pokud máte podobný problém, doporučujeme zkusit reklamaci. Čištění klávesnice 12″ MacBooku je poměrně obtížné a nebezpečné, jelikož jsou klávesy samotné velmi křehké. Pokud se pod ně chcete dostat například pinzetou, pro vyčištění stlačeným vzduchem, postupujte velmi opatrně, neboť klávesy velmi rády pod tlakem praskají.

12-inch-macbook-keyboard

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.