Zavřít reklamu

Prosinec se přehoupl v leden, nový rok je tady a pomalými kroky se blížíme i k červnové WWDC, kde Apple kromě ostatních systému představí pochopitelně i nový iOS 11. Prozatím visí nad novinkami tohoto systému jeden velký otazník, který se ovšem s dnešní informací od The Verifier podstatně zmenšil. Zmíněný blog totiž prozradil první novinku, na kterou se můžeme v iOS 11 těšit. Dočkat se podle všeho máme skupinového volání přes službu FaceTime, tedy funkce, kterou konkurenční služby nabízejí už dávno.

Israelský web má informaci od lidí, kteří iOS vyvíjí (část vývoje probíhá v Israeli). Podle zdroje by měl Apple aktualizovat aplikaci Zprávy, která by nově měla umožňovat zahajovat skupinové FaceTime hovory. Volat najednou bude moct až pět lidí. V současné době je možné přes FaceTime propojit jen dvě strany, a to jak přes audio, tak i přes video hovory. Služba se od svého debutu v roce 2010 v podstatě nezměnila a možná i proto ji obohatit o nové funkce. Skupinové volání přes FaceTime se v roce 2015 objevilo v seriálu Modern Familya tak se očekávalo, že se jej dočkají i běžní uživatelé, ovšem nic takového se nestalo.

Jak už bylo uvedeno výše, Apple představí iOS 11 pravděpodobně v červnu tohoto roku po boku macOS 10.13, watchOS 4 a tvOS 11. Nové systému ale budou dostupné jen pro registrované vývojáře a později i pro veřejné beta testery. S těmi bude Apple všechny své systémy přes prázdniny ladit, aby byly připraveny k ostrému vypuštění mezi všechny uživatele na podzim společně s novými produkty.

iOS 11 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.