Zavřít reklamu

Mezi novinky, se kterými přijde letošní iPhone 8, by mohla patřit funkce rozeznávání obličeje a gest. Tvrdí to zpráva analytika Timothyho Arcuriho ze společnost Cowen, kterou obdržela redakce Business Inisider. Novinka od Applu by měla mít zabudovaný čelní senzor používaný pro rozeznávání.

Arcuri tvrdí, že chystaný iPhone 8 by měl přijít v podobě 5,8-palcového modelu se zakřiveným OLED displejem, funkcí bezdrátového nabíjení a „jistým způsobem rozeznávání obličeje a gest za podpory nového laserového a infračerveného senzoru, umístěného na předním fotoaparátu“. Senzor Touch ID by měl být zakomponován pod displejem.

Dále Arcuri iPhonu 8 předpovídá rekordní vzestup prodejů po předchozím poklesu, ke kterému došlo v loňském roce. Zprávy z dodavatelských řetězců napovídají, že by mohl vyjít 4,7-palcový a 5,5-palcový model, spekuluje se i o nové červené barevné variantě, ale i o pětipalcovém a 5,8-palcovém modelu. Apple funkci rozpoznávání obličeje použil již u svého softwaru. Došlo k tomu například u aplikace Fotky. Funkce, kterou Arcuri popsal, ale ještě nikdy Applem u iPhonu, iPadu ani Macu použita nebyla. Pokud k jejímu zavedení dojde, mohla by být použita jako bezpečnostní prvek spolu s Touch ID, nebo pro účely rozšířené reality, které velice fandí CEO Applu Tim Cook. Vylepšení by se měla dočkat i voděodolnost přístroje, očekává se i nový design.

iphone-8-real-concept-fb

Zdroj: 9to5Mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.