Zavřít reklamu

Přijde mi, že v poslední době se v iOS nachází stále více a více chyb, které se mohou reálně dotknout každého uživatele. Není to totiž tak dávno, co se objevila chyba, díky které bylo možné zablokovat aplikaci Zprávy. Minulý rok jsme zase řešili vážný problém, kdy stačilo na iPhonu nastavit rok 1970 a určité datum v tomto roce a po restartu zařízení už systém nenaběhl, protože se zasekl v nekonečně smyčce. Nyní tu máme další, poměrně dost vážný problém, kdy lze třemi znaky zablokovat na dálku vlastně jakýkoli iPhone nebo iPad s iOS 10. Stačí jen znát iMessage kontakt (číslo nebo e-mail) na oběť a máte o zábavu postaráno.

Chybu objevil YouTuber EverythingApplePro, tedy respektive jeho kamarád, a týká všech verzí iOS 10, tudíž od iOS 10.0 až po nejnovější iOS 10.2.1, který je teprve ve fázi beta testování. V závislosti na verzi se liší jen provedení, jakým musí být chyba na zařízení vyvolána, ale výsledek je vždy stejný – zařízení okamžitě zamrzne a vám nezbývá nic jiného než tvrdý restart. Restartem se sice zařízení již rozběhne, ale aplikace Zprávy vám přesto fungovat nebude. K jejímu opětovnému zprovoznění je potřeba provést kroky, které naleznete v tomto návodu:

A co přesně jde? Jedním ze dvou způsobů, které EverythingApplePro popisuje ve svém videu, stačí oběti přes iMessage poslat tři speciální znaky – emoji bílé vlajky, číslici nula a emoji duhy. Tyto tři znaky způsobí, že iPhone okamžitě po jejich obdržení zamrzne. iOS se je totiž snaží proměnit v duhovou vlajku, což mu moc dobře nejde, proces nezvládne a celý systém se sekne. Od iOS 10.2.1 už s převedením takový problém nemá, stačí mu však podstrčit tisíce těchto znaků a zasekne se taktéž, a to dokonce i v momentě, kdy iPhone vůbec nepoužíváte a máte zhasnutý displej.

V redakci jsme chybu několikrát zkusili a skutečně funguje. Problém je hlavně v tom, že se ji nelze vůbec bránit. Pokud na vás má někdo číslo nebo jiný kontakt, na který vám může zaslat iMessage, jste v koncích. Po tvrdém restartu je vaše jediná záchrana dotyčného okamžitě zablokovat ve svých kontaktech, aby vám už nemohl posílat zprávy.

Spousta z vás nyní jistě začne chybu testovat na svých kamarádech. To ale moc nedoporučujeme. V redakci jsme totiž znaky poslali na jeden iPhone 7, který se i po tvrdém restartu přehříval a stále opožděně reagoval, protože systém byl zasekaný. Nakonec se nám po několika pokusech povedlo dostat se do aplikace Zprávy přes výše uvedený návod, kde jsme okamžitě smazali konverzaci, díky čemuž už iPhone fungoval tak jak měl. Pokud tedy nechcete zasekat iPhone své bývalce, která si nyní fotí selfíčka s novým frajerem, tak chybu nedoporučujeme zkoušet. Nikdy totiž nevíte, co se stane.

iPhone iOS 10 flag bug

Dnes nejčtenější

.