Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Chybí mi možnost: „Nelíbí se mi nic z uvedeného“. Mohli by už konečně po 30ti letech opravit a doladit Finder, to by byla super novinka pro 10.13 a asi by to úplně stačilo …

  Taky bych uvítal doladění bugů a nehrabání do toho co funguje. Mám MPR 15 teprve krátce a trochu mám strach že se s ním stane to co s ios. Na ios s každou verzí víc a víc bugů, a vzhledově víc omalovánka. Dřív byl iOS vzorem svižnosti a stability (za mě hlavně 6.3.3 s iPhone 4, nyní iPhone SE) ale těch bugů a nelogičností co přibylo hlavně teda s 10kou, škoda mluvit. Ať místo nových smajlíků, a kreslení debilovin raději ten systém odladí. Začínají mě pomalu ale jistě odrazovat od koupě nového IP co vyjde na podzim, protože ios začíná být vážně přeplácaný zbytečnostmi na úkor funkčnosti a praktičnosti. Vážně jsem uvítal za poslední roky jen nightshift.
  Nechci tu moc brečet do diskuze, ale dřív mi nevadilo platit za tu funkčnost a bezůdržbovost, dneska už spíš tak vzpomínám

  Docela by mě zajímalo, co tou přeplácaností myslíte? Každý v diskuzi opakuje stejnou mantru, jak je Apple plný nelogičností, ale nikdo konkrétně nic nenapíše. Co je přesně špatně, co nefunguje jak má? A jestli je iOS omalovánka – kde je barevné spektrum naprosto ploché a používá se velké míře průhlednost je opravdu gól. Mám pochopitelně taky námitky k vývoji Apple, ale že by byl iPhone4 s 6.3.3 lepší než třeba iPhone7 Plus je dost mimo. Co si vzpomínám, tak iP4 měla kvůli první retině docela dost problémů s perfomance, vykreslování a hraní her bylo pomalejší než iPhone3Gs, které mělo směsné rozlišení. Někdy to chce méně „nostalgie“…

  Díky za názor, třeba aplikace zprávy kam přibyly nové prvky jak přímo do klávesnice, což mi v poloze na šířku zmenšilo mezerník a teď často klikám na enter(i když to roky bylo jinak) tak ikona pro imessage appstore, ikonka pro kreslení gest. Když rozbalíte fotoaparát nejdřív vyjede malý náhled kde nelze ostřit. Rozdělení rychlého ovládání hudby ve spodní roletce na dvě obrazovky, ikony airdrop a airplay které nejdou odstranit. A je toho víc, je mi jasný že se nedal vyhovět všem, proto nechápu proč zrovna v tý spodní roletě nelze alespoň trošku modifikovat co člověk používá. Ale ok dejme tomu že apple ví nejlíp a nějaký úpravy co by si uživatelé přáli jebat. Ok je to jejich politika a ta se může asi nelíbit a to je tak vše. Ale to že mi padá nebo se zasekává app počasí, v imeesage občas nejde psát i když bliká kurzor a pomůže jen restart appky, po spuštění foťáku tma třeba i 5-6 vteřin, a spousta takových jakoby drobností, co se ale dřív neděly. To mě s prominutím u prémiového telefonu sere. Navíc není moc za co měnit protože windows nemá apps co používám, blackberry svůj os pohřbil, a pak už jen droid.. nechápejte to jako hate, jsem zvědavý s čím přijdou a doufám že 8 konečně dotáhne/předčí výbavou konkurenci, ohledně technologií které ip chybí. Píšu to prostě jen jako člověk který je už od vydání 3gs (pak 4, 6, SE) věrný značce, a jsem z toho prostě jen takovej trochu zklamanej, a trochu se obávám budoucnosti.. a doufám že se macu tyhle potíže vyhnou..

  Ono zalezi na tom jak ten komp pouzivate. Pokud delate jen kancelarskou praci (Office, browser, mail) tak je Vam vse asi jedno, ale pokud jste vyvojar nebo designer, grafik, tak uz Vam muzou serepeticky nevyhovovat. ja treba bych se vubec nezlobil, kdyby slo vyhazet z macOS ruzne ty hlouposti jako Photos, prehravac, smajliky Siri, ale spousta lidi to pouziva. Ze systemu bych nechal treba vlastni minimalisticky browser, integraci s messages a facetime a mozna prepracovany finder pokud by se blizil k total commanderu. Pokud dotykova obrazovka tak jedine kvuli ipadu pro 12, protoze v nem by mel macos smysl. Hlavne nepredelavat Dock do stylu startmenu a dlazdic windows. Je to k nicemu. I na W10 jsem si radsi nainstaloval maly pekny Classics shel se start menu ala XPcka. Pro me at se tam opravdu radsi toho dava jen pomalu a pokud chce clovek appku na fotky, zpravy dokumenty, video tak at si nainstaluje svou oblibenou. Klidne i jen minimalistickej browser na stazeni firefoxu nebo Chrome a pak pryc. Kdo by chtel safari tak kliknout a dotahnout plnou verzi.

  @fotkyznovin Díky za postřehy. Ohledně dalších možností bude vždy problematické vyhovět všem a pokud by Apple povolil uživatelům širší možnosti nastavení, tak bude o to víc iOS komplikovanější -> všude dodatečné možnosti nastavení –> ještě větší kritika. Těžká volba. Co se týče iPhone SE, beru ho low-entry produkt (i když v našich podmínkách se to nemusí zdát) který dostává zřejmě nejmenší péči ze strany Apple ze všech aktuálně nabízených iPhonů. iPhone7 Plus, ačkoliv jsem byl k němu skeptický po zkušenostech s 6s – za 3 měsíce používání z pohledu výkonu a hlavně fotoaparátu je o parník jinde.

  Sierru díky bugům a nedodělkům ignoruji. Je to prostě další ze systémů, který bude lepší přeskočit (stejně jako například Lion nebo Yosemite).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.