Zavřít reklamu

Peter Thiel, první vnější investor sociální sítě Facebook, vizionář a zakladatel společnosti PayPal, se v rozhovoru pro The New York Times vyjádřil k budoucnosti technologií a společnosti Apple. Novinářka Maureen Dowd Thiela podrobila sérii otázek s názvem „Confirm or Deny“.

Peter Thiel proslul jako podporovatel vítěze amerických prezidentských voleb Donalda Trumpa, a podle toho také vypadala část interview – dotázán byl například na Meryl Streep nebo tweety Donalda Trumpa (ne, Thiel nenapsal ani jeden z nich). Řeč ale přišla i na otázku, zda nás již minula éra Applu. Thiel ji potvrdil.

„Víme, jak smartphone vypadá a co dělá. Není to chyba Tima Cooka, ale zkrátka se nejedná o oblast, kde by byla možná jakákoliv inovace,“ odpověděl Thiel na danou otázku. Není lehké si představit – a smířit se s tím – že iPhone dospěl do svého konečného stádia a dále se již vyvíjet nebude. Apple na Thielův komentář zatím nijak neodpověděl. Na otázku, zda by média měla věřit Facebooku, Thiel trochu nepřekvapivě odpověděl, že jistě. „Ale jakým způsobem? Existuje směšný počet zavádějících konspirací, týkajících se Facebooku.“.  Celý rozhovor, v němž se Thiel stručně vyjádřil například k Elonu Muskovi, si můžete přečíst zde.

Peter Thiel fb
Tim Cook sad FB

Zdroj: CNet.com

Související články

Dnes nejčtenější

.