Zavřít reklamu

Nové iPhony 7 se sice v základní variantě prodávají již s 32GB úložištěm, ale i přesto vlastní spousta uživatelů 16GB iPhone, se kterým má většina po čase problémy, jelikož se jim do nich nevejde vše, co by potřebovali. Pokud jste jedním z nich nebo dokonce vlastníte 8GB iPhone či vám prostě jen nestačí úložiště, kterým váš iPhone disponuje, máme pro vás skutečně jednoduchý trik, jak rychle uvolnit až několik gigabajtů pro potřebná data.

O podobném triku jste u nás mohli číst už před necelým rokem. Ten je ale od iOS 10 bohužel již nefunkční. Naštěstí ale existuje podobný způsob, který je stejně účinný. Celý trik spočívá v tom, že se pokusíte stáhnout velkou aplikaci z App Store. Není potřeba vybírat placenou aplikace, trik funguje i s aplikacemi, které jsou ke stažení zdarma. Nejprve ale navštivte Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu a v řádce K dispozici v sekci Úložiště si zkontrolujte, kolik volného uložiště vám ještě zbývá. Nyní spusťte App Store a vyhledejte například hru Hearthstone: Heroes of Warcraft, která má 1,92GB. Můžete samozřejmě vyhledat i jinou aplikaci nebo hru, ale vždy musí být její velikost větší, než je velikost vašeho volného úložiště.

Až najdete vhodnou hru/aplikaci, klikněte na Získat (případně na ikonu obláčku s šipkou, pokud jste aplikaci už někdy stáhli). Jakmile se aplikace začne stahovat, okamžitě stahování ukončete. Nyní se vraťte do Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu a znovu zkontrolujte stav vašeho volného uložiště, mělo by být o více než 1 GB větší. Záleží však na tom, jakou aplikaci jste vybrali. Celý proces můžete po chvilce zopakovat, uvolní se další místo. Například já jsem se dostal z nějakých 80 MB na 1,72 GB a při zopakování procesu na 3,45 GB. Vše záleží i na tom, jak dlouho svůj iPhone používáte, protože systém při snaze stáhnout velkou aplikaci, která se už do iPhonu nevejde, smaže některá již nepotřebná data aplikací, která se za ty měsíce až roky nastrádala.

iphone-storage

Související články

Dnes nejčtenější

.