Zavřít reklamu

Za posledních 24 hodin vyšlo najevo, že Apple opustí, nebo už opustili, dva poměrně důležití zaměstnanci. Včera jsme vás informovali o tom, že Apple opustil softwarový vývojář Chris Lattner. Původní zprávu si můžete přečíst zde. Pár hodin na to se ovšem objevila další informace, že ke konci roku 2016 Apple opustil další důležitý člověk. Tentokrát se jednalo o zaměstnance z designového oddělení Matta Casebolta, který zastával pozici Senior ředitele oddělení designu Maců. 

Matt Casebolt během svého působení v Applu pracoval na několika velmi důležitých produktech, se kterými společnost v posledních několika letech přišla. Jedním z jeho prvních úspěchů byl návrh finálního designu původního MacBooku Air. Pak se také výrazně podílel na designu Macu Pro a v posledních dvou a půl letech pracoval na podobě nového MacBooku Pro.

Podle informací z webu Casebolt opustil Apple na konci loňského roku a svou kariéru nově spojil se společností Tesla Motors, kde by měl zastávat funkci s názvem „Sr. Director Engineering, Closures & Mechanisms“. Její přesnou interpretaci nechám na vás.

V Tesla Motors se Matt Casebolt připojí k hromadě bývalých zaměstnanců Applu, kteří během posledního roku opustili své původní působiště a přesunuli se pod křídla nové technologické společnosti. Zajímavostí je, že osoba Elona Muska očividně přitahuje typy zaměstnanců, které před lety přitahovala osobnost Steva Jobse. Vzhledem k tomu, že se nejedná ani o první, ani o poslední, přesun zaměstnanců, mezi těmito dvěma společnostmi, na tom možná něco pravdy bude.

tesla_casebolt
MacBook Air USB Thunderbolt

Zdroj: Teslahub

Dnes nejčtenější

.