Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  S novými materiály? S novým designem? … :-) Vždyť se vracejí zase zpátky k tomu, co bylo před 5 – 6 lety za doby Steva u iPhonu 4/4s, akorát to bude placatější a větší.

  Ta to mne pobavilo, ze je hlinik levnejsi a mene narocny na vyrobu :-) no inu to stavi celou materialovou branzi nahlavu ;-) doporucuji si o tom neco zjistit a pak opravit toto ocividne nesmyslne prohlaseni. Ono je to trosku jinak, ale neni to tak snadne, ze by se reklo, ze je to vzdy naopak. Takze neni treba vysvetlovat celek, jen upravit aby ta veta davala smysl.

  A jak by to tedy mělo být správně? Měl jsem za to, že precizní zpracování hliníku je méně nákladné, než práce s nerezovou ocelí…

  Zpracování hliníku, zejména technika kterou vyvinul Apple, není jednoduché. Hliník se totiž při zpracovávání deformuje, je to popsáno dokonce zde v starším článku o prvních Unibody MacBoocich Pro. Kdežto zpracování ocele, je snazší, ocel je tvárná a zároveň velmi stabilní, dobře se tvaruje, její zpracování zvládá mnohem více firem.

  Pokud jde o cenu, Apple používá vysokopevnostní slitinu hliníku, ta je výrazně dražší než nejkvalitnější nerezová (třeba chirurgicá) ocel. Je možné, použit ocel s příměsí drahých kovů, třeba rhodia pro zvýšení odolnosti a vyšším obsahem molybdenu pro zvýšení tvrdosti, pak je cena vyšší.

  U mašiny za takové peníze je fakt strašný náklad navíc to udělat z nerezi :-) co to je za plky? těm laserum a vodním paprskům a frézám je uplně jedno co opracovávají.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější