Zavřít reklamu

V prosinci loňského roku spatřila světlo světa bezdrátová Bluetooth sluchátka od Applu AirPods. Ještě předtím, než se dostala na pulty obchodu, se stala terčem spousty vtípků, týkajících se toho, jak snadné je nejnovější kousek od Applu ztratit. Ústa všem posměváčkům zavřela aplikace Finder for Airpods.

Aplikace, která tolik lidí nadchla, se však v zařízeních svých majitelů příliš dlouho neohřála – společnost Apple se rozhodla ji z App Storu odstranit.

Ztrácení patřilo mezi největší problémy, spojené s AirPods. Jejich cena je přece jenom příliš vysoká na to, aby si uživatelé mohli dovolit sluchátka ztrácet a pořizovat si každou chvíli nová. Vstříc novopečeným majitelům AirPods vyšla aplikace Finder for AirPods, která za relativně snesitelný poplatek slibovala ztracená sluchátka „nalézt“. Ta však byla bez oficiálního vysvětlení z App Storu odstraněna.


Aplikace používala k vystopování ztracených sluchátek Bluetooth signál. Podle serveru MacRumors je ale tento mechanismus pro nalezení tak malého objektu, jako je sluchátko, značně nepřesný. Pro řadu uživatelů to ale bylo „stále lepší než nic“. Apple se zatím k důvodům odstranění aplikace nijak nevyjádřil, těm, kteří si ji v minulosti stáhli, je nabízeno vrácení peněz přes iTunes, a v případě ztracení jednoho ze sluchátek budou  muset zaplatit příslušný obnos.

apple-airpods-fb

Zdroj: TheVerge.com

 

Související články

Dnes nejčtenější

.