Zavřít reklamu

Počítače od Applu nikdy nebyly platformou, která by byla zaměřená na hraní her. Jistě, her kompatibilních s macOS je čím dál tím více, stále se ovšem jedná o okrajovou záležitost a svého portu se dočká jen malé množství titulů. Převážně se sice jedná o masové a populární hry, jako je například Diablo, WoW, LoL apod., ale s těmi méně populárními hrami (ačkoliv stále skvělými) je to podstatně horší. Herní bídu na Macu se nyní chystá napravit nVidia, která na CESu představila svou streamovací službu GeForce Now právě pro platformu od Applu. 

Streamovací služba GeForce Now do této doby fungovala pouze na tabletech a konzolích od společnosti nVidia. Během noční tiskové konference ovšem Jen-Hsun Huang oznámil, že se tato platforma přesouvá také na Windows a macOS. O co tedy vlastně jde?

GeForce Now je cloudovou streamovací službou, která vám umožňuje streamovat gameplay do vašeho zařízení. O provoz her se starají servery nVidie a ke koncovému uživateli tak míří pouze výsledný obraz. Tato služba vyžaduje kvalitní webové připojení a z logiky věci není příliš vhodná na nějaké rychlé multiplayerové tituly. U běžných her ovšem není příliš problém a řeší se tím tak zásadní nedostatek výkonného hardwaru na vašem lokálním stroji.

Během prezentace proběhla demonstrace Rise of the Tomb Rider na iMacu. Tedy hry, která je v prvé řadě jen pro Windows, a v té druhé by sní měl hardware iMacu neskutečný problém. nVidia GeForce Now je klasickou službou využívající subscription model, který má několik úrovní. Základní balíčky začínají na 25 dolarech za 20 herních hodin a s omezeným výběrem titulů. Pokud si budete chtít zahrát ty nejnovější a nejnáročnější AAA hry, cena půjde logicky vzhůru. Konkrétní informace o placení a nabídce titulů se dozvíme v březnu, kdy se má služba oficiálně spustit.

19615-20381-170104-nvidia-l

Zdroj: Appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.