Zavřít reklamu

Zdroje z oblasti dodavatelských řetězců Applu naznačují nebývale nízké výnosy z výrobního procesu 10 nanometrovou technologií, které by mohly vážně narušit plán týkající se vydávání iPadů v příštím roce. Ty jsou obecně očekávány v březnu. Konkrétně by problémům s 10nm výrobou měly čelit společnosti TSMC a Samsung. Podle některých zdrojů má společnost TSMC oddálit výrobu A10X čipů pro iPady příští generace.

Apple obvykle u svých čipů s označením „X“ sází na tentýž výrobní proces. U současných A10 čipů byl použít 16nm proces. Krok směrem k účinnějším 10nm čipů u nové řady iPadů by mohl mít za následek zvýšení energetické účinnosti a schopnost poskytnout uživatelům zkušenost s rychlejším operačním systémem. TSMC údajně obdržela objednávky od Applu na 10nm čipy, jejichž hromadná výroba měla začít v první třetině roku 2017. Nicméně míra výnosu z výrobníbo procesu 10nm čipů není tak vysoká, jak se původně předpokládalo – alespoň to tvrdí již zmíněné zdroje.

Podle odhadů by měly nové iPady spatřit světlo světa v březnu příštího roku. Mělo by se jednat o obnovenu 9,7-palcový a 12,9-palcový model a zcela nový bezrámečkový 10,9-palcový model. Tloušťka posledně jmenovaného by měla narůst na 7.5mm a měl by z něj zmizet fyzický home button. Zprávy se rovněž zmiňují o tom, že se TSMC chystá na výrobu čipů A11 pro připravovaný nový iPhone. Ta by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2017. iPhony by měly být představeny klasicky v září.

ipad-pro-2-concept-fb

Zdroj: MacRumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.