Zavřít reklamu

Lidé se již nějakou dobu obávají, že Apple ukončí výrobu a prodej svého Mac Pro. Ten se spolu s iMacem a Macem mini již poměrně dlouhou dobu nedočkal žádných aktualizací, proto jsou tyto obavy vcelku pochopitelné. Jaké má Apple plány s těmito zařízeními? 

Mac mini a Mac Pro nebyly již dlouhou dobu aktualizovány. U Mac mini se jedná o dvouleté období, u Macu Pro uplynuly od poslední aktualizace dokonce tři roky. V nedávné interní zprávě zaměstnancům se Tim Cook snažil přijít s ujištěním, že na desktopy Apple nezanevřel, zpráva však měla opačný účinek. Cookova zpráva se dotkla více témat, tím hlavním však byl zdánlivý nedostatek pozornosti, kterou Apple věnuje desktopovým počítačům.

„V říjnu tu byl velký příchod MacBooků Pro, na jaře pak působivý upgrade MacBooků. Jsou pro nás desktopové Macy strategické? Pro nás velmi. Ve srovnání s notebookem je unikátní, protože do něj můžete zakomponovat mnohem vyšší výkon. Má větší displej, více paměti i úložiště, lepší možnosti vstupu a výstupu a rychlejší výkon. Nejrůznějších důvodů, proč jsou desktopy tolik důležité, je tedy více než dost.


Současná generace iMaců patří mezi to nejlepší, co jsme kdy vytvořili, a jejich Retina 5K displej patří mezi nejlepší desktopové displeje na světě. Někteří zástupci médií si kladou otázky, zda-li jsme nezanevřeli na desktopové počítače. Zda-li jsou stále na popředí našeho zájmu. Pokud se objevují nějaké spekulace či nejistota ohledně tohoto tématu, v rámci našeho týmu, dovolte mi být upřímný. Máme v plánu přijít se skvělými desktopovými počítači a nikdo by se tak neměl strachovat o to, že bychom na tento segment zapomněli.”

Zdá se však, že Cookova slova nepadají na úrodnou půdu. Vypadá to, že pokud jde o desktopové počítače, je na prvním místě iMac a na tom ostatním zase tolik nezáleží. Vývojář Tumblru Marco Arment se dokonce nebojí tvrdit, že Mac Pro je již prakticky mrtvý.

https://twitter.com/marcoarment/status/811004760321130496

To samé by se dalo říci i o Macu mini, který nebyl aktualizován po skoro stejně dlouhou dobu, jako Mac Pro. Tim Cook ve svém prohlášení mluvil o iMacu – znamená to, že s Macem mini a Macem Pro se můžeme rozloučit? Apple – podobně jako ostatní podobné společnosti – s produkty končí většinou v tichosti a nenápadně. Zboží jednoduše zmizí z pultů kamenných prodejen i z eshopů. Doba, po kterou neaktualizovaný Mac Pro stále zůstává v nabídce Applu, může ale svědčit o tom, že Apple ještě na jeho ukončení není připraven.

mac-pro-fb-2

Zdroj: BGR.com

Dnes nejčtenější

.