Zavřít reklamu

Říjnová keynote nenaplnila očekávání spousty lidí. Apple sice představil nové MacBooky Pro, avšak na zbytek své nabídky jaksi zapomněl. Všichni co čekali na nový MacBook Air tak měli smůlu, respektive podle Applu si mají koupit nejlevnější MacBook Pro, který Air „dokonale nahradí“. Stejně tak dopadli ti, co čekali na nějaké novinky ze stáje Mac mini. Bohužel, ani velkému desktopovému iMacu se Apple vůbec nevěnoval. Právě absence informací o novém stolním počítači naštvala velkou část fanoušků. Tim Cook si je tohoto rozčarování vědom a v dopise zaměstnancům uvedl, že společnost nezapomněla na desktopové počítače ba naopak, že se chystají velké věci.

Serveru TechCrunch se podařilo získat kopii textu, který Tim Cook poslal všem zaměstnancům Applu. Jednou z jeho součástí je zmínka o tom, že společnost nezapomněla na své desktopové počítače a že jsou na cestě. Lepší než kdy dřív. Už je také na čase. Jak připomíná server Macrumors, iMacy byly naposledy aktualizované před dlouhými 434 dny. Nějaký zásadní update tak potřebují jako sůl.

Někteří zástupci médii si kladou otázky, zda-li jsme nezanevřeli nad desktopovými počítači. Zda-li jsou stále na popředí našeho zájmu. Pokud se objevují nějaké spekulace či nejistota ohledně tohoto tématu, v rámci našeho týmu, dovolte mi být upřímný. Máme v plánu přijít se skvělými desktopovými počítači a nikdo by se tak neměl strachovat o to, že bychom na tento segment zapomněli.

Podle Cooka je segment desktopových počítačů velmi důležitý. Pro mnoho uživatelů se jedná o kriticky důležitý nástroj, který potřebují k práci. Současné iMacy jsou ty nejlepší, které společnost kdy představila a jejich 5K displeje jsou těmi nejlepšími monitory, co jsou v současné době na trhu. Nové iMacy jsou tedy na cestě a je velmi pravděpodobné, že jejich vydání ovlivňuje dostupnost komponent, které se mají nacházet uvnitř. Desktopové procesory Kaby Lake by měly být k dispozici do jara. Aktualizované GPU od AMD také. Uvidíme tedy, kdy se nových Maců dočkáme

apple-logo-imac-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.