Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zdravim chcem sa len spytat planujem kupu takehoto qnap nasu nasiel som qnap ts 231 je to jeden z najlacnejsich pre dva disky. Je ale postacujuci? Bude vsetko stihat ? Planujem z neho spravit multimedialne centrum pre filmy a nejaku zalohu fotiek a videi z iphonu.

  Co vím, tak model TS-231 se aktuálně doprodává, protože už teď je v prodeji nová verze TS-231P. Pak záleží, jestli chceš využívat HDMI, to bych šel do modelu TS-251 nebo TS-251A ;-)

  Ano 231P ma viac ram aj lepsi procesor. HDMI nechcem, chcem to cele riesit cez siet. Nemam ani tak spravenu siet aby som zariadenie mohol mat pri telke. Len by som chcel vedet ked dam Qnap kablom do routera a televizor na wifine ci to vsetko bude slapat.

  Justliku, ja bejt tebou tak radsi priplatim za tu 251+. Já si pořídil na alze TS.251 dvoujadro a jeden gb ram a byla to fakt slabota. 4K videa vubec nedaval. Ani YT pres XMBC. Takže jsem ho ve 14ti denní lhute vrátil a sel do toho pluska. Maj ho ještě na Alze, ofiko uz se neprodává. Je to čtyřjádro 2GB RAM a super. A pokud chces fakt super NAS tak TS-253A tady: https://www.qnap.com/cs-cz/product/model.php?II=211&event=2

  S tou wifi nevim, podle mě ti to půjde, záleží jak máš rychlou wifi. Já sem musel taky přenastavit pásmo (nebo rozsah nebo co to bylo uz nevim).

  Podle mě TS-251 ani v popisu nemá, že by měl umět či podporoval 4K. To je uvedeno u TS-251A nebo TS-253A apod.

  Dominiku, jeste bych zmínil, že prednastavené složky (home, download, public, recording, web …) NELZE mazat!!!! :-/ to je možná taky duvod ,co někoho odradí od koupi. Ptal jsem se na QNAP supportu a opravdu to nejde.

  Mě by spíš zajímala jiná věc, jestli se k tomu dostaneš časem. Samozřejmě vim, jak se na NAS dostanu přes finder. Připojit server atd atd. …. ale pokud jsem mimo localni wifi sit (doma), tak musim pres Safari a to mi moc nevyhovuje. Ptal jsem se IT jak to udělat. Prý přes VPN, ale to mi mimo localni sit zase nefungovalo. Takže jsem zustal tam, kde jsem. Prej se to taky musi prenastavit pres router (Airport Extreme). No jestli nevíš, zkusim zase Qnap support. Tam musim říct (nevim jak Synology), ze ten „saport“ mají fakt na vysoký úrovni. To nemyslim ironicky.

  díky

  Já když nejsem doma, tak využívám VPN server (jak píšeš) a jede to jako z praku, nemám problém. A pokud nechceš manuálně nastavovat port forwarding na routeru, tak v menu QNAP NASky je k dispozici v sekci myQNAPcloud nastavení „Automatická konfigurace routeru“ a tam se to dá jednoduše aplikovat i na server VPN.

Vložte vlastní komentář

celý text