Zavřít reklamu

Když se lidem dostali poprvé do rukou 13″ MacBooky Pro, ihned se našlo několik zvědavců, kteří se podívali pod kapotu. Například iFixit udělal vynikající video, které si můžete prohlédnout zde. Bylo tedy jen otázkou času, než se něco podobného stane u modelů s Touch Barem, které se nyní začínají dostávat ke svým majitelům. V předchozích hodinách se tak na webu začaly objevovat první snímky toho, jak to vlastně uvnitř těchto nových MacBooků s Touch Barem vypadá. Bohužel se potvrdilo to, o čem se již pár týdnů mluví. 15″ MacBook Pro s Touch Barem nemá vyměnitelný SSD disk.

To, že se Apple vydal cestou přímo pájených komponent, hořce neslo velké množství lidí. Uživatelé totiž postupně přichází o možnosti doplňující optimalizace svého hardwaru. Kde jsou ty časy, kdy si mohl uživatel na svém MacBooku vyměnit RAM, osadit místo HDD SSD a tak dále. Rok co rok Apple tyto zásahy omezuje a letos to vypadá, že své dílo dokončil. RAM paměti jsou pájené na desce u všech modelů, u „levnějšího“ MacBooku Pro se dá alespoň vyměnit disk (jakkoliv proprietární se zdá být, možnost zde stále je).

Podle obrázků, které se před několika hodinami objevily na webu to vypadá, že v 15″ MacBooku Pro je vše napevno připájené k základní desce. Jak RAM, tak SSD disk. U 13″ modelu zatím nemáme fotografie, ovšem čtenáři webu Macrumors potvrzují, že je to zde stejně jako u většího sourozence. Pokud tedy nový MacBook Pro plánujete, pořádně si rozmyslete, jakou kapacitu vlastně potřebujete. Větší disk si do něj totiž nedáte a jediným řešením je tak externí disk, za použití nějakého donglu.

macbook_pro_touch_bar_ssd
macbook-pro-touch-bar-vs-no-touch-bar-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.