Zavřít reklamu

Společnost Apple představila dvoufaktorové ověření při přihlašování k vašemu Apple ID minulý rok s příchodem iOS 9. To vám umožní přístup k vašemu účtu pouze pokud přihlášení ověříte na jiném z vašich zařízení, na které přijde kód, který poté pro přihlášení zadáte. Pokud se tak zajímáte o zabezpečení vašeho účtu, měli byste aktivaci dvoufaktorového ověření alespoň zvážit.

Dvoufaktorové ověření je dostupné pro zařízení od kalifornské společnosti běžící na operačním systému iOS 9 a novější společně s OS X El Capitan a jeho novějšími verzemi.

Jak na iOS zapnout dvoufaktorové ověření

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Klikněte na iCloud.
  3. Klikněte na své Apple ID s vašimi údaji.
  4. Vyberte „Heslo a zabezpečení“.
  5. Klikněte na „Nastavit dvoufaktorové ověření…“
  6. Vyberte „Pokračovat“ a dle instrukcí pokračujte dále.

Pokud se nyní budete chtít na jiném zařízení přihlásit například na iCloud, bude po vás Apple chtít kromě klasického zadání hesla i šestimístný kód, který se po potvrzení zobrazí na některém z vašich ověřených zařízení. Ten pak stačí při přihlašování zadat a budete moci pokračovat.

Kód si můžete kromě zobrazení na některém z vašich zařízení nechat i poslat přes SMS nebo nechat sdělit hovorem na některém z ověřených čísel, která můžete v menu přidat. Při jejich přidávání vám na telefon přijde SMS s kódem, který budete muset pro přidání mezi ověřená čísla zadat.

ios-dvoufaktorove-overovani-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.