Zavřít reklamu

Spojené státy americké již znají svého příštího prezidenta. Do oválné pracovny se v polovině ledna nastěhuje na následující 4 roky realitní magnát Donald Trump a v zemi vládne tak trochu chaos. Nebudeme se zabývat nepokoji a neschopností jistých jedinců přijmout výsledek demokratických voleb, od toho by tu měla být jiná média. Po oznámení výsledků volby očividně zavládl menší chaos také v samotném Applu, jelikož v reakci na Trumpovo vítězství odeslal Tim Cook hromadný e-mail všem zaměstnancům. V tomto e-mailu se je snaží uklidnit a nastínit, co bude dál.

Apple byl několikrát tématem předvolební kampaně různých kandidátů, ať už se to týkalo zabezpečení uživatelů, přístupu k FBI či odvádění práce mimo USA. Právě to poslední téma Trump často zmiňoval, že jedním z jeho cílů by bylo, aby přesvědčil Apple, aby začali vyrábět část svých produktů v USA. Po jeho zvolení tam musel přijít Tim Cook, aby svým spolupracovníkům nastínil, co bude dál.

Cook v dopise připomněl, že nejdůležitějším cílem vpřed je to, že budou všichni pracovat jako jeden tým. I přes to, že lidé často volili opačného kandidáta, než jejich kolegové, neměl by to být důvod k nějakým rozporům. Celá společnost bude kráčet směrem kupředu jako jeden celek, jako jeden tým. Směřování společnosti se úterním výsledkem nijak nezměnilo a našim cílem je stále vytvářet ty nejlepší možné produkty, které uživatelům usnadňují jejich životy. Celý e-mail v původním znění si můžete přečíst zde. Překlad pak naleznete níže.

Milý týme,

od mnoha z vás jsem dnes slyšel o prezidentské volbě. U politické soutěže, jejíž účastníci byli tak odlišní a obdrželi téměř shodný počet hlasů, je nevyhnutelné, že ve spoustě z vás zanechá silné pocity. Máme velmi rozmanitý tým zaměstnanců, mezi jehož členy lze nalézt příznivce obou kandidátů.  Bez ohledu na to, kterého kandidáta každý z nás podporoval, je jediný způsob, jak se pohnout kupředu, postupování společné. Vzpomínám na to, co Martin Luther King Jr. řekl před padesáti lety: „Nemůžeš-li létat, běž, nemůžeš-li běžet, jdi, nemůžeš-li ani jít, plaz se. Ale ať už děláš cokoli, musíš se neustále pohybovat kupředu.“ Tato rada je nadčasová, a je připomínkou toho, že skvělou práci a lepší svět uděláme jen pohybem vpřed. Můžeme se bavit o určité nejistotě, ale můžete věřit tomu, že na Apple bude vždy spoleh. Naše produkty spojují lidi po celém světě, a poskytují našim zákazníkům své nástroje k tvorbě skvělých věcí a zlepšení jejich životů. Naše společnost je otevřená všem, a oslavujeme rozmanitost našeho týmu nejen zde ve Spojených státech, ale po celém světě — bez ohledu na to, jak kdo vypadá, odkud pochází, koho uctívá nebo koho miluje. Vždycky jsem na Apple nahlížel jako na jednu velkou rodinu, a doporučuji vám mluvit se svými spolupracovníky, kteří by mohli cítit úzkost. Pohybujme se kupředu – společně!

Sad Tim Cook FB

Zdroj: Techcrunch

Související články

Dnes nejčtenější

.