Zavřít reklamu

MacBook Pro je veknku jen několik dní a bylo jen otázkou času, než se začnou objevovat detailní informace o jednotlivých komponentách, které na uživatele čekají uvnitř. Grafické karty od AMD jsme si již přiblížili v tomto článku, brutální rychlost SSD disků pak v tomto. Příliš se nemluví o procesorové architektuře, jelikož zde není nic nového pod sluncem. Naopak diskuze ohledně operační paměti (a její maximální velikosti) probíhají stále. Další novinkou, kterou se Apple chlubil, jsou kompletně předělané reproduktory, které by měly být podstatně lepší, než kdykoliv předtím. 

Příliš informací o nich během keynote napadlo. Jediné co bylo možné vypíchnout, byl několikavteřinový spot během videa představující nový MacBook Pro (prohlédnout si jej můžete zde). Během videa padla informace o tom, že nové reproduktory prošly řadou změn a zlepšil se tak například celkový objem vzduchu, který reproduktory umí využít. Tím by se mělo teoreticky dosáhnout vyšší maximální hlasitosti a dalších vylepšení.

Apple oficiálně uvádí, že nové reproduktory jsou až o 58% hlasitější, než ty v předchozím MacBooku Pro. Zároveň jsou schopny vyprodukovat až 2,5x silnější basy. Podání basů je v notebookových reproduktorech velice často tragické. Apple by tak měl být světlou výjimkou. Nové reproduktory by také měly nabídnout dvojnásobný dynamický rozsah. V tomto případě ovšem nedodává žádné měřitelné důkazy. Jedním z hlavních důvodů, proč jsou nové reproduktory o tolik lepší je, že jsou přímo napojeny na energetický rozvod z baterie. Dokáží tak pracovat s větší zásobou elektrické energie, čímž si mohl Apple dovolit použít rozměrově větší reprosoustavu jako takovou. Tak jako tak by měl nový MacBook Pro znít asi nejlíp, co kdy notebooky od Applu zněly.

18841-18369-mbpspeakers3-l

Zdroj: iPhonehacks

Dnes nejčtenější

.