Zavřít reklamu

Apple představil MacBooky Pro a my jsme vám okamžitě po jejich představení ukázali také jejich ceny, jenž se objevily na Apple.cz. Tam si můžete samozřejmě nejnovější počítače také konfigurovat a přizpůsobit je tak obrazu svému. Nás samozřejmě zajímalo, na kolik výjde nejlépe vybavený přenosný počítač s operačním systémem MacOS na světě.

První za co si připlatíte je procesor a to rovnou 6200Kč, za které získáte místo 2,7Ghz čtyřjádrového Intel Core i7 procesoru ten stejný, ovšem s frekvencí 2,9Ghz a Turbo Boost až 3,8Ghz. Bohužel se stále bavíme o procesoru s rok a půl starou architekturou. Další věcí za kterou si připlatíme kupodivu není operační paměť, ta je u nejvyššího modelu již standardně 16GB, ale je to uložiště.

Flash paměť se sběrnicí PCIe může mít kapacitu až 2TB, což je skutečně dost, ovšem dost za to také zplatíte a to rovnou 38 400Kč, což je příplatek oproti klasické 521 Flash paměti. Další a již poslední možností jak si MacBook Pro vylepšit je přidat do něj místo Radeon Pro 460 s 2GB, tu stejnou grafickou kartu, ovšem s 4GB grafické paměti. Za tu si připlatíte 3200Kč, což je oproti flash disku již skutečně nic.

Celkově vás nejlépe vybavený MacBook Pro, který lze v současné době koupit na neuvěřitelných 134 790Kč, což je však nic ve srovnání s nejlépe vybaveným Mac Pro, který vás bude stát přes 300 000Kč včetně DPH.

macbook-pro-2016
macbook-pro-touch-bar-fb-2

Dnes nejčtenější

.