Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  lubasj: přesně – moje řeč. Od června, kdy mi ukradli 15″ retinu jsem čekal s MacBookem 2010 na dnešek a jsem na tom jako Ty – už je to fakt asi za hranou. Přenosný počítač si kupujeme, proto abychom jej přenášeli (a já denně) – ukradená 15″ retina (2013) naštvala ale tohle by bylo asi na odstřel:-((

  To mě taky napadlo, tohle jedině s „havarijním pojištěním“

  Neboj – oni ti to pojištění nastaví tak, aby nakonec nemuseli nic plnit. Já tam ml věcí asi za 50t a nakonec mi pojišťovna (možná) proplatí dioptr.brýle:-)) Výpočetní technika a optické přístroje (měl jsem tam ještě laserový měřák) nemají šanci.

  No pokud přenášíš patnácku tak tady není něco v pořádku. Můžu se zeptat co na tom macu delas? Protoze jestli mail, imovie, fotky, videa …. tak ti bohatě stačí pro bez touch baru nebo macbook 12 palec …. na přenášení super.

  No sorry, ale k čemu je noťas, byť patnáctka, než k přenášení? Pokud ho nechceš přenášet, poskytne ti stacionární počítač víc muziky za míň peněz. A to o dost.

  Cena je brutal, ale lidi kteří to budou potřebovat na seriozní práci stejně koupí.

  Iba blázon dá 3200€ za taký notas. Máš problem zo svojim pro ? Ja nie a ficurku toolbar ozeliem

  smb: snažím se na něm od rána do večera seriozně pracovat, ale bohužel 80% činnosti ve specialiovaných programech ve windows (proto tedy parallels) a proto má úvaha o útěku (i když jsem skalní applák).

  Takže buď si můžu koupit obstarožní Macbook Air s tuším 5 let starým displejem / rozlišením (prosím opravte pokud se pletu) s nepoužitelnými 128 GB SSD za 31 000 Kč což by udělal jen blázen. Nebo jeho náhradu Macbook Pro s utlumeným i5 pravděpodobně rok a půl starý Skylake za cenu „od“ 46 000 Kč.

  Abych řekl pravdu, tak dalo se to čekat. Obdobný stav je u iPhonů. Obstarožní iPhone SE x iPhone 7.
  Apple se vždy snažil lidi uzavřít do svého ekosystému a pak jim maximálně znemožnit odchod a pak holt někteří podlehnou.

  Jinak Mac Pro a iMacky už asi zapíchli úplně. Jejich zastaralost je snad horší než ty ceny.

  Ceny jsou jaké jsou, jak vždy říkáme my majitelé iPhonů androidistům. Nemáš na to tak nebreč. Teď se uvidí kdo na to má a kdo tady bude brečet jak androidisté, že je to předražené, a bude přecházet k tomu co tak hanil. (já tolik nebrečel a nehanil, ale mám rozum, takže pokud dojdu k závěru že poměr výkon/cena je ok tak do toho půjdu)

  Naprostý souhlas. Jen mě tam ještě chybí mac mini, jediná ještě soc.varianta pro nás chudé..Pro mě je stolní varianta asi ještě neodepsaná, ale přenosná je za ty ceny pro mě mrtvá. Klábosit hodinu o nějaké liště nad klávesnicí, to bylo i na mě moc.
  Doběhnu to co mám a nashledanou.

  Moc se mi to líbí a je super že retina displej je už i na dalších modelech.
  Cena je na naše poměry vysoká, ale počítač od Applu je investice :-))

  Přídavný displej v klávesnici fakt dobrá vychytávka.
  Je to novinka takže cena je pořádná :-)))

  Ale Applu gratuluji, moc povedené

  Petr ses asi jedinej s kym tady souhlasim :D …. nevim co všichni brečí. Ty kompy jsou super. Ale jak říkáš, je to investice. Já prodal 4 roky starý pro za 38 tis. (pořizovací cena byla 59000). Což je slušný :o) …. ted uz frcim na macbook retina ale nestěžuju si …

  Cena mě přijde normální, samozřejmě že každý rok bude cena vyšší a vyšší. Já bych touch bar využil určitě ve final cut pro, věřím že s tím bude radost pracovat.

  Neviem co Vám pride normálne na cenovke 3200€
  Do tejto skupiny môže už ist fakt iba fanatik alebo človek co nevie kam peniaze dat. Okrem toolbaru nič nové a prevratné.
  Je to obrovská škoda. Za minulých čias som sa vzdy tešil na každý model, teraz za Cooka tam chyba niečo co ani neviem pomenovať. Chlapi ruku na srdce, tiez som Apple FUN, ale co tu je tak prevratné ceny 3200€?

  Taky jsem čekal hodně dlouho na nové Pro, ale ty České ceny fakt přehnali. 74k za 15ku se základním 256GB diskej je moc… chtěl jsem si ho koupit v Česku, ale u nás vyjde na 59k, což je mnohem únosnější, takže… sorry ale 15 táců za českou klávesnici a rok záruky navíc nestojí :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější