Zavřít reklamu

Nintendo se dnes po několika letech opět vytáhlo. Představilo totiž zcela novou herní konzoli, která má určitě čím zaujmout. Jedná se o konzoli, kterou můžete použít snad kdykoli a kdekoli. Nintendo Switch, jak se novinka trefně nazývá, je totiž jakýmsi křížencem domácí konzole a přenosného zařízení.

Nintendo představilo Switch prostřednictvím videa, kde můžeme vidět, že jde o absolutně hybridní zařízení. Jednou ze Switche máte herní ovladač, poté tablet, jindy zase handheld a nakonec i skutečnou domácí konzoli, kterou připojíte k televizi. Vše se točí hlavně okolo postranních ovládacích prvků Joy-Con, které lze od samotného těla Switch odejmout a proměnit jej tak v tablet a Joy-Cony použít jako bezdrátové ovladače nebo je případně zapojit do speciálního gripu a udělat z nich ovladač.

Oba odnímatelné Joy-Cony může použít buďto jeden hráč v každé ruce nebo každý hráč bude hru ovládat jedním Joy-Conem. Do akce se ale může zapojit i více Joy-Con ovladačů, díky čemuž si hráči mohou užít pořádnou multiplayerovou akci. K dispozici ale bude i  Nintendo Switch Pro Controller, tedy maličký ovladač skvělý například na cesty.

Samotné tělo můžete také připojit do speciální dokovací stanice, čímž se z Nintendo Switch stane domácí konzole připojená k televizi, kterým v současné době kralují PlayStation a Xbox. Velkým otazníkem však bylo, jestli dock bude Switch podporovat i hardwarově, ale jak se později ukázalo, o vše se stará jen jeden procesor uvnitř Switche, za kterým stojí společnost Nvidia. Jedná se o procesor Tegra s integrovanou grafikou postavenou na stejné architektuře, jakou mají grafické karty řady GeForce. Tegra se postará o skvělou grafiku i úžasný výkon, tedy alespoň podle slov společnosti Nvidia.

Nintendo a jeho Switch podpoří i spousta známých vydavatelů, kteří tak pro novou konzoli připraví lákavé hry. Chybět nebude Activision, EA, Betheseda, Konami, Ubisoft, Warner Bros nebo Square Enix. Switch by se tak mohl dočkat i Call of Duty a ze záběru je pak jasné, že zahrát si budeme moct i The Elder Scrolls V: Skyrim nebo NBA 2K. Kompletní seznam partnerů nalezne v galerii výše.

Nintendo Switch se začne prodávat v březnu příštího roku. Během čekání se ještě můžeme těšit na další ukázky z her, na seznam titulů, se kterými zavítá Switch do světa a více podrobností o hardwaru.

nintendo-switch-fb

zdroj: bgr

Související články

Dnes nejčtenější

.