Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám GM pro veřejnost na svém iPadu Pro a bohužel tam je jedna díra, a to v tom že nefunguje Spotlight a iPad občas zamrzne, takže musím máčknout Home Button. Reportoval jsem to jako chybu. Dále pak na HBO GO chybí posuvník času, takže si film neposunete ani nestopnete (tato chyba je tam od první verze iOS10, ale pravděpodobně se jedná o chybu appky).

  iOS10 mi hodně připomíná některé starší grafické nadstavby droidu, je vidět, že se iPhone hodně přibližuje Androidu, letos poprvé představili SoC založený na big.little architektuře stejné, kterou používají androidy od roku 2013, poprvé duální fotoaparát po vzoru starších HTC EVO a Honor 6Plus, i když funkčně Apple 100% kopíruje využití dvou čoček po vzoru LG G5 a Xiaomi Redmi Pro. Také jsme se konečně dočkali 3GB RAM u iPhone 7 Plus, tři roky po představení LG G3, těch samých 3GB RAM, které údajně iOS „nepotřebuje“, obávám se, že až za několik hodně let představí Apple iPhone s QHD panelem, tak minimem bude 4GB RAM, protože pochybuji, že by si nabobtnalý a špatně optimalizovaný iOS dokázal poradit s QHD rozlišením při nižší kapacitě paměti. Přitom téměř čistý android plynule funguje i se 4K UHD IPS panelem v kombinaci s 3GB RAM, od okamžiku update na MarshMallow umí android nativně 4K rozlišení ve všech aplikacích. Ono není zas tak divný, že většině uživatelů menších iPhonů SE a 6S stačí pouhé 2GB paměti RAM, když menší iPhony mají pouze HD rozlišení displeje. Android narozdíl od iOS je plynulý a neseká se ani u nejlevnějších zařízení za 50$ z čínských eshopů, které jako jedny z posledních mívají HD panely podobně jako iPhone 6S a SE a 1GB RAM jako iPhone 5S a 6. Pepsi P1S, který stojí 93$ má lepší FullHD displej, než většina prodaných iPhonů a 2GB RAM k tomu. Je vidět, že iPhone je hardwarově hodně zastaralý, optimalizace iOS9.3 moc špatná, proto Apple dešifroval jádro systému u iOS10, aby se to dalo alespoň omezeně používat na starších iPhones 5S a 6. K tomu částečná voděodolnost IP67 i nově představených iPhonu 7 ovšem zcela bez záruky narozdíl od Samsungu S7. Pryč je doba Steva Jobse, ve které Apple nastavoval trendy, dnes jen tupě kopíruje a ještě úmyslně dávkuje hardwarové novinky po malých krůčcích, aby iPhone rychle zastaral a uživatelé byli nuceni pořídit novější model.

  PS pokračuji v seznamce pro tlustoprdy, nyní to zkouším na profilovku s AirPods :-) http://i.imgur.com/yEP7CqS.jpg
  až dorazí slibovaný kredit od Romana, možná bude i první zásun… ).(

  No iste. Android za 50$ sa neseka a ide plynule?.
  Nechodis ty nahodou s Radkom Hulanom na pivo??

  Radek Hulán to si mě zablokovalo na facebooku a mě to celkem mrzí pač jsem měl vždycky srandu s toho jak tam blije na iphone a jak vychvaluje samsung až do nebes :D

  Nevíte někdo jak se zbavím v aktualizaci iOS 10 1 betu? Před nějakým časem sem ho chtěl vyzkoušet, ale neseděla mi a tak sem se vrátil zpátky na 9.3 a v aktualizaci se pořád objevuje iOS 10, ale s tím, že když ho chcu nainstalovat, tak to napíše, že aktualizaci nelze ověřit, protože nejsem připojen k internetu… Nevíte někdo co s tím?

  nitro.doubt: gratulujem k tomu, že používaš svoj obľúbený mobilný OS so svojim nadupaným železom a že ti plne vyhovuje, ale pokiaľ máš taký odpor ku konkurenčnému mobilnému OS a k inému železu, prečo sa k tomu vyjadruješ týmto spôsobom? Mám pocit, že máš nejaký komplex z Apple produktov a potrebuješ si ho nejako realizovať. Ja som si vyskúšal všetky mobilné OS a všemožné železá a tiež používam to, čo mi vyhovuje, a to som používal dotykové fony ešte hlboko pred érou iPhone (teraz naozaj nemyslím dotykový Symbian :) ), ale nechodím preto do konkurenčných diskusií sa vyburovať, že je ten a ten model fonu na …… a aké je to nechutné, že výrobca zaspal dobu… jednoducho telefonujem, esemeskujem a datujem tak ako mi to vyhovuje a nekomentujem veci, ktoré mi nevyhovujú aj keď mám na to svoj názor. Takže kľudne buď spokojný s tým ako sa ti Android na tvojom 50€ železe neseká a ja budem spokojný s tým čo sa neseká na mojom železe :) a sme si kvit :) každý používame to čo nám vyhovuje a o tom je tento trh :)

  Kdyby tě zajímalo od koho Apple okopíroval černou Jet Black barvu, tak je TCL bandovaný Vodafonem aka Platinum7, přední stereo reproduktory, QHD AMOLED screen (dočkáte se u iPhone 9), notifikační dioda (nedočkáte se nikdy, nebyl by důvod ke koupi AW), 3.5mm jack konektor umožňující poslech hudby současně při nabíjení telefonu, až Apple představí telefon se srovnatelným hardware jako čínský TCL, tak za něj bude chtít minimálně 1249$.
  http://youtu.be/4_OAWBEcI4w

  Samozrejme, že Apple okopíroval Jet Black, keby si vedel ako Apple dizajnový tím funguje, vedel by si že je to hlúposť, ak sa farba podobá je to skôr náhoda a teraz sa bavím o vizuále a neobhajujem to, že má proceor zložený so silných a slabších jadier.

  Tak či tak s dvojitým foťákom u konkurencie je to asi tak ako s Force Touch u Huawei, takže prvý pohľad klame a poškodený je Apple.

  K 3.5 mm jacku sa vyjadrovať radšej nebudem, tu jasne vidno, že dobu si zaspal ty, ale rád si vypočujem tvoj názor o také 2-3 roky, keď sa jack konektor bude používať asi tak ako mechaniky v naších počítačoch dnes.

  Co naplat, že duální fotoaparát včetně funkce Bokeh podobně jako Live Photos mají androidy již několik let „poskodeny je Apple“ Hey! Naozaj tomu ver! Tvoja neznalosť!

  Od Appli kopiroval áj Flexaret héj… :-) http://i.imgur.com/0OKxT0i.jpg

  K 3.5mm jacku, za dva tři roky se bude používat ve stejném rozsahu jako dnes… za dvacet možná o trochu méně. Jistě ovce budou mít redukci.

  Jestli věříš, že špatným krokem jako vynechání jacku je, dovede Apple ostatní značky k tomu aby vyráběli mobily bez jack konektoru, tak žiješ v obrovském omylu a hlouposti.

  Na konkurenční platformě je trend zcela opačný, vyšší třídy telefonů jsou osazovány nadstandardně kvalitními 32bit DAC nebo 24bit DAC. Apple pouze seškrtává náklady a odrbává ovce jak nejvíc to lze. Při rozsahu produkce iPhone je osazení nejlevnější low cost DAC 16bit/44kHz Cirrus a vynechání jacku zisk v minimální vyšší 80mil USD pa.

  Verím tomu, pretože situácie z minulosti ma naučili ako to je, a takí ako ty to len zneužívajú, rovnaká situácia nastala s 3D Touch/Force touch. Obrázok starožitnosti je úplne z cesty, nikto predsa netvrdí, že Apple dvojitý foťák vymyslel, čo je na tom ťažké pochopiť? Každopádne v mojom príspevku som nikde foťák nespomínal…

  No za 2-3 roky sa Jack určite nebude využívať v rovnakom rozsahu ako dnes, ale kľudne si môžeme potom pokecať, už sa neviem dočkať čo napíšeš potom, zároveň nikde netvrdím, že Jack sa prestane používať vôbec (to bude chcieť tak 5 rokov), no tvrdiť, že sa bude používať ako dnes je pri najmenšom hlúpe, dovtedy Apple predá tak 500 miliónov iPhonov, na trh príde množstvo bezdrôtových slúchatok, a teda je 500 miliónov potencionálnych zákazníkov, ale určite sa bude Jack používať v rovnakom rozsahu ako dnes, máš pravdu (y).

  Nechcem urážať, ale ak si vážne myslíš, že odstránenie Jacku je krok späť si hlupák, snáď si si nemyslel, že tu Jack s nami bude navždy alebo keby s tým prišiel Samsung bolo by to iné, že, to len Apple je zlý…

  Vďaka tomúto kroku Apple mi je konkurenčná platforma ukradnutá, nech si kľudne strčia do nového Note 8 slot pre diskety a čítačku mini CD/DVD a ver, že tí čo sa budú prvý rok najviac smiať, ako prví vysadia Jack zo svojích zariadení a tí čo tak neurobia včas, už sa nebudú smiať, ale plakať.
  Človek nemusí byť veštec ani vizionár aby pochopil, že Jack nieje budúcnosť.

  „No za 2-3 roky sa Jack určite nebude využívať v rovnakom rozsahu ako dnes, ale kľudne si môžeme potom pokecať, už sa neviem dočkať čo napíšeš potom, zároveň nikde netvrdím, že Jack sa prestane používať vôbec (to bude chcieť tak 5 rokov)“

  ROFL ty jsi hlupáček, jack je stále používaný univerzální konektor a za pět let tomu nebude jinak, nezmění se to do té doby, než začnou být globálně dostupná kvalitní bezdrátová sluchátka.

  V hifi sféře jack jisto jistě nevymizí, i nejdražší přehrávače mají jack a BT vůbec nepoužívají.

  Nezapomeň, že Apple odstranil u Macu floppy drive teprve v okamžiku, kdy už ji nikdo více než pět let nepoužíval.

  CD/DVD mechaniku měl Apple v 13″ MBP v nabídce ještě letos.

  Jediné co se mění je, že ovce budou potřebovat redukci a dock při nabíjení při současném poslechu hudby.

  3.5mm jack konektor není RJ11 ani RJ45.

  Nehledě na to(to ty nepochopíš) RJ45 stále nemá adekvátní bezdrátovou náhradu.

  Trend je opačný, osazování kvalitních HiFi komponent a DAC do vlakových modelů, na to Apple rezignoval modelem iPhone 4, od té doby osazuje ten nejlevnější čínský šmejd místo Wolfson DAC.

  Máš pocit, že doba 3-5 rokov nieje dostatočne dlhá na to aby čo i len jediná firmy vyvinula kvalitné bezdrôtové slúchadlá? Súdiš na základe čoho? uplynulých 5 rokov, počas ktorých nenastal zlom/problém/dopyt? Ak firma ako Apple položí základy a ukáže smer, trh sa bude jasne týmto smerom uberať hlupáček.

  Nechýbalo by ti trochu logického myslenia nad všetok ten zaslepený hate.

  V Hifi sfére Jack môže ostať ako alternatíva, sám som netvrdil, že Jack vymizne úplne, ten údaj 5 rokov som myslel skrz mobilné zariadenia (tablety, počítače, mobily…).

  CD/DVD mechaniku Apple mal v MBP 13″ v neretinovom modely, modely, ktorý má dizajn z roku 2008 tuším(?), model, ktorý Apple ponúkal predovšetkým v segmente školstva. Ok, ak chceš mechaniku môžeš si ho zakúpiť. Rovnako môžem povedať, že Apple má stále v ponuke iPhone SE, 6s/6s Plus a ak chceš zoženieš stále nový 6/6plus — je z čoho vyberať, tieto iPhony niesú to najnovšie, nemajú taký foťák či displej, no ani ten MacBook nemá taký Displej ako retinové alebo SSD disky. Je to notebook pre tých čo zaspali dobu a chcú žiť v dobe CD/DVD, who cares, pre tých čo zaspali dobu tu stále bude možnosť ísť do iPhonu s 3,5 mm Jackom minimálne 2 roky (no offence tí čo máte SE — sú to skvelé telefóny s vynikajúcou uhlopriečkou).

  Žiadne ovce si redukciu kupovať nebudú aby mohli nabíjať a zároveň počúvať, tých ľudí je absolútne minimum bude ich ubúdať, keď sa BT slúchatká stanú masovejšími/dostupnejšími, pretože prevažná väčšina tých ľudí (z toho minima) niesú audiofili a nebudú riešiť, to že počúvajú hudbu bezdrôtovo.

  Trend u Androidu môže byť opačný, keď skutočný trend či chceš alebo nie, určuje už niekoľko rokov Apple.

  „Trend u Androidu môže byť opačný, keď skutočný trend či chceš alebo nie, určuje už niekoľko rokov Apple.“

  Vzhledem k tomu, že zařízení s Androidem se prodává ročně zhruba pětinásobně více než zařízení s iOS bych byl opatrný na to, kdo udává trendy.

  Co se týká trendů Apple v oblasti mobilních telefonů, tak je to především politika plánovaného zastarávání, vyrábí telefony tak, aby měly co nejkratší morální životnost, ppi čase nechá Tim Cook uvolnit globální zpomalovací update, tak jako to udělal u všech starších modelů od 4/4S po 6 Plus, který je tak zalagovaný, že je prakticky nepoužitelný s iOS9.3 na nic jiného než volání a sms, za to taky může nízká kapacita paměti RAM a odrbávání zákazníků na nákladech z rozsahu produkce.

  Proto Apple od modelu iPhone 4 osazuje nekvalitní DAC a spoustu dalších podprůměrných komponent.

  Jestli v něčem v současnosti Apple udává trend, tak pouze v tom, jak co nejdráže prodat ovcím roky zastaralý hardware při nejvyšším zisku.

  Pak samozřejmě v ubohém HD rozlišení u menších modelů SE/6S/7.

  Ešte, že si k tomu 5-násobku započítal aj všetky mid a low endy… keď sa nad tým hlbšie zamyslím, je to celkom bieda vzhľadom na to koľko stoviek telefónov má Android aktuálne v ponuke proti piatim iPhonom…
  Takže niet pochýb o tom, kto udáva trendy…

  Ostatná diskusia s tebou už nemá zmysel, nieje konštruktívna, neustále opakuješ to isté dookola a vôbec neodpisuješ na to čo tu píšem (aby sa diskusia zachovala), správaš sa ako bot, ktorému došli argumenty (alebo už skôr nevie čo si vymyslieť) a zasekol sa.

  iPhone 6S/7 od Apple je mid end, iPhone SE je low end… Apple nedává trendy, všechno co představil Apple u iPhone 7 už je na trhu dlouhé roky… voděodolnost, dual camera,….

  Apple naopak zcela zaostavá za současnými trendy, má pouze HD displej, nekvalitní DAC, chybí mu bezdrátové nabíjení…

  Neberte to tak vážně, uživatel nitro.doubt dělá na páse, každej s ním zametá a jediné kde může být za pána je toto fórum. Nechte ho se vyjádřit několika slohy stejně to nečteme dokonce tak si nestěžujme :D

  iOS 10 vypadá vizuelně dobře ale bojím se toho co si připravili. Mám strach o baterii o zbytečnosti ,které nebudou potřeba. Chybí mi možnost dát si na lištu, která vyjíždí zespod dát místo měsíčku/nerušit – mobilní data. Bojím se jedné věci, kterou jsem si mohl vyzkoušet – pokud mi přijde zpráva a rozsvítí se display položím prst na homebutton a ono se to odemkne, teď to v iOS 10 vlastně budu muset i zmáčknout čímž tuto dobrou funkci, kterou to mělo předtím přihrajou na iP 7, kde už není co mačkat takže tak.

  V jednej veci ma ale pravdu…ze Cook nieje Jobs a je to vidno… Apple tazi este z ios ktore je vdaka Jobsovi aj ked poslednymi aktualizaciami to Cook priblizuje viac k androidu- ale co sa tyka stability tak android sa nechyta zatial…lenze to asi tak vsetko co sa tyka vyhod…zariadenia pri Cookovi niesu inovativne- vsetko hraju na istotu a este aj vzhlad nieje vobec originalny od 6….pred 3 rokmi clovek rozoznal v ruke iphone 5 Aj na dialku…neviem nepaci sa mi kde apple smeruje

  Mě zajímá ta GM verze – mám ji a myslím, že za nějakou dobu přestane fungovat – teda telefon se odhlásí ze sítě a bude třeba přeinstalovat resp odinstalovat (u iOS6 nebo iOS5 se mi to stalo) … Jinak, Romane, zase tam máte překlepy … Ale, jak jste psal v emailu, hlavně že Vám vydělávám :)
  Článek je super, ale diskuze je VÝBORNÁ !!!

  Zdravím, na toto jsem se tedy nepřipravil!!! Kde jsou všechny PPTP VPNky??? Asi jsem nečetl všechno, nebo nedával pozor. Nebo to nikomu nechybí?? Poradí někdo, jestli vůbec existuje nějaký PPTP klient pro iOS. Mnoho firem ještě pptp používá a tím že to Apple odstranil je iphone i ipad momentálně pro práci IT k ničemu :-(. V macOS je to stejné, tam ale je možné použít klienta placeného.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.