Zavřít reklamu

skenoka icon
Podle nové zprávy MoneyDJ plánuje Apple přidat skener duhovky do iPhonů již v roce 2017. Stránka cituje zdroje z dodavatelských řetězců, kteří před několika týdny tvrdily, že se tento skener v iPhonech do roku 2018 vůbec neobjeví. Nový bezpečnostní prvek by mohl doplnit nebo v rámci ověřování identity úplně nahradit Touch ID, které umožňuje uživateli odemknout iPhone a platit s ním. Skener ověřuje uživatele pomocí porovnávání komplexních a náhodných vzorů v duhovce, které má každá osoba rozdílné.

Skener duhovky je již přítomný v nedávno představeném konkurenčním Samsungu Galaxy Note 7. Taiwanský dodavatel Xintec, který je pobočkou firmy TSMC vyrábějící pro Apple procesory, začne masově vyrábět čipy pro rozpoznávání duhovky v roce 2017. Tím chce nejspíš docílit zabezpečení objednávek pro Apple a další výrobce podobných zařízení. „Očekává se, že Xintec začne masově vyrábět čipy pro rozpoznávání duhovky v roce 2017, což zvýší jejich roční výdělky. Nové objednávky na senzory duhovek zahrnují i čipy, které budou vloženy do nových iPhonů představených v roce 2017.“

Tato nová zpráva tedy posouvá možnost obsažení skeneru v iPhonech o rok dříve, než se dříve předpokládalo. Bude zajímavé sledovat, zda se tato spekulace stane skutečností a kdy přesně se Apple odhodlá umístit skener do iPhonů a možná i do iPadů.

Iris scanner iPhone
skener oka

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.