Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Článek dobrý, jen polemizuji nad poslední větou, zda není případ 3,5 mm jacku bledě modrý v kontextu ostatních konektorů. 3,5 mm jack je doslova všude – v autech, HiFi věžích, stolních i přenosných počítačích, tabletech, telefonech, magnetofonech. Lightning naproti tomu pouze v iPhonech, bezdrátové sluchátka také k výše zmíněnému lze využít pouze zřídka. Pokud chci přenést audio „domácím způsobem“, v 99% využiji právě 3,5 mm jack (vlastně mne nenapadá, jak jinak). Konektory typu USB, VGA/DVI/HDMI, Thunderbolt, RJ45 a podobné jsou na jedno určité použití, které alespoň u mne využiju v poměru 1:10 ve prospěch 3,5 mm jacku v kontextu praktického využití – mnohem častěji potřebuji poslouchat zvuk či telefonovat přes sluchátka a mikrofon, než kopírovat data nebo přenášet obraz. To vše v rámci pochybností, že Lightning začne být obecný standard od telefonů přes počítače k automobilům konče.

  To je jediný problém, který s celým nápadem mám. Kdyby se 3,5mm konektor nahrazoval jiným standardem, který by byl pro všechny, věřím že by to tolika lidem nevadilo. Problém je ten, že zatím dle všeho přechází pouze Apple a to ještě na proprietární konektor. Je pravda že 3,5mm jack je dnes absolutně všude.. sám jsem dost zvědavý, jak bude situace vypadat za dva tři roky…

  Lukáš, to že teba nenapadá iný spôsob ako presunúť audio nieje problém Apple. Ja už asi tri roky doma počúvam hudbu cez Airplay a nevidím na tom žiaden problém… Takže v tomto Applu naozaj fandím.

  Dominik, Apple predsa 3,5 mm Jack nahradí novým štandardom, ktorý je pre všetkých, a je tu s nami už dlho, treba len poriadne otvoriť oči – Airplay, respektíve BT.
  Ak prídu slúchadlá s Lightning konektorom nevidím v tom problém, bude to len dočastné riešenie, kým sa trh plne neprispôsobí alebo by bolo lepšie keby Apple žiadne slúchadlá nedodával?

  Je to vysoká hra applu, která se nemusí vyplatit. Pokud jdu kamkoliv sám tak si beru sluchátka. Zrovna včera jsem šel a lightning jsem dobíjel iphone (z powerbanky) a přes jack měl připojena sluchátka. To teď budu mít na výběr buď tahat nějaké přechodky nebo při dobíjení neposlouchat. To ani nemluvím o tom, že budu potřebovat nějakou přechodku na sluchátka která už mám a jestli bude stejně kvalitní kabel jako u toho napájecího tak vzhledem k pohybu ho budu určitě kupovat i kdyby byl přibalen. Dále bych měl být asi ta cílovka, když poslouchám hudbu na sluchátkách od cca 300$ výše, samozřejmě kvalita poslechu jde znát o proti levným sluchátkům výrazně, ale na ulici ten rozdíl mezi převodníky opravdu znát nebude a to ani v případě in-ear ani uzavřené konstrukci sluchátek. 3,5 mm jack je něco co apple ubere, přičemž lightning mohl pro lidi co chtějí, tuto službu poskytnout. Já osobně si iphone bez 3,5 mm nekoupím tak jako jsem si ho nepořídil dokud nepřišel iPhone SE s opět 4″

  Manik: Ty ses manik :D … ty mas iphone SE a dobíjíš ho cestou pěšky z powerbanky? To ti nevydrží ani den? Mohl bys mi prosím osvětlit přesně tu situaci, co tě vedlo k tomu si strčit do kapsy ještě powerbanku? :D Děkuji

  A teď k tématu. Pokud ip7 mít jack nebude, tak přepokládám, že stejnou cestou půjdou ostatní výrobci (Samsung, LG, Sony apod.) … buď BT nebo něco jinýho. Takže je to jen krok dál, nic víc, nic mín. Za pět let se budeme smát tomu, že sme měli nějakej kabel připojenej k telefonu. Tak tady nebrečte zase :D.

  Mam jeste dalsi poznamku. Zajimalo by me, jaky kvalitativni rozdil nabidne Lightning rozhrani oproti jacku. Nechci slyset, ze to bude lepsi. Zajima me padny argument. Ten jsem ale nikde necetl… Mam +300,- USD sluchatka, ktera maji vymenitelny kabel, takze bych mohl jit touto cestou, ale bude to stat za to? Prejdou i ostatni vyrobci na Lightning? To asi ne… To budu porad vymenovat kabel, kdyz budu chtit poslouchat z jineho zdroje, nez z iPhone? To asi ne… DVD mechanika je mrtva, ale proto, protoze neni duvod tam DVD strkat, ale jack neni tento pripad…

  Jak už tu padlo, ten všeobecný standard tu už je – bluetooth… Sice asi vzniknou i sluchátka s Lightning, ale v jistém smyslu je to spíš vedlejší efekt, primární cíl určitě není přechod z jacku na lightning, ale spíš na ten bezdrát.

  K té kvalitě – ona ale opravdu může být lepší… U jacku byla kvalita zdrojového zvuku dána kompletním řetězcem telefonu – software, DAC, nf zesilovač, což sice u Applu nebylo špatné, ale přeci jen tak trochu obecné.
  Použití lightningu či BT posune víc práce na stranu sluchátek, což umožňuje výrobci udělat zesilovač a další věci dost optimalizované pro dané zařízení.

  Z mého pohledu:
  – lowend sluchátka budou kvalitou nastejno či nepatrně horší, ani moc nezdraží.
  – highend se také nezmění, tam se externí zesilovače či dokonce DAC na Lightning používají již nyní, očekávaná změna by mohla zlepšit podporu od Applu a cenu dokonce snížit.
  – na diskusi je řekněme lepší průměr, tam bych se trochu obával, že pro zachování kvality může cena docela vzrůst.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.