iStores.sk
iStores.sk

Recenze Catalyst Waterproof: obal, díky kterému můžete s iPhonem fotit i pod vodou

Catalyst Waterproof icon

Už téměř za dva týdny začnou letní prázdniny a s nimi i období, kdy se většina z nás válí u moře, bazénu nebo na koupališti. Elektrické výrobky se s vodou moc nekamarádí, a to samozřejmě platí i pro všechny mobilní telefony, které mají na svých zádech logo nakousnutého jablka. Pokud tedy poleháváte se svým iPhonem u bazénu nebo někde jinde u vody, vzniká velké riziko, že telefon utopíte. Naštěstí ale existuje obaly, které ochrání našeho miláčka i v případě, že vám spadne až na samotné dno bazénu. Nám jeden takový obal, konkrétně Catalyst Waterproof, na recenzi zapůjčilo iPouzdro.cz, a tak jsme jej otestovali a přinášíme vám jeho recenzi.

Catalyst Waterproof je vodotěsné pouzdro pro iPhone 5/5S/SE, které se pyšní certifikací IP-68. Ta nám udává, že iPhone v obalu přežije ponoření až do 5 metrové hloubky a zároveň, že je obal prachuvzdorný. Catalyst Waterproof dokonce bez problému přežije pád z výšky dvou metrů, protože získal certifikaci MIL STD 810G. Samotný obal je vyroben z dvou oddělitelných částí – přední a zadní. Na obalu můžeme nalézt mnoho materiálů, které 100% ochrání váš iPhone. Konkrétně je na Catalyst Waterproof použita plexi fólie, speciální membrány, plast, guma a v neposlední řadě také pogumovaný plast.

catalyst waterproof 1

Uvnitř černé krabičky krom samotného Catalyst Waterproof nalezneme také poutko a podrobný návod, který nám ukáže, jak na iPhone obal nasadit. Potěší, že součástí balení je i podrobný návod v češtině, musím ale přesto podotknout, že je nasazení obalu velice jednoduché a zvládne ho opravdu každý. Stačí vložit iPhone do přední části, na kterou se následně naklapne část zadní. Po nasazení se celková velikost iPhonu 5S/SE ze zvětší přibližně o 1 centimetr. Ještě ale před samotným uzavřením iPhonu do pouzdra je nutné provést test vodotěsnosti. Zajímavé je, že i když je obal na iPhonu nasazený, lze stále ovládat tlačítka hlasitosti, telefonovat a dokonce i používat Touch ID, což je oproti ostatním obalům velká výhoda. Samozřejmostí je také bezproblémové ovládání telefonu a také není problém pořizovat díky obalu perfektní fotografie pod vodou.

catalyst waterproof 4

Určitě všechny také potěší zmiňovaný průhledný styl, který nezakryje design vašeho iPhonu. Na spodní straně nalezneme gumovou část, která zakrývá všechny konektory. Pokud budete chtít svůj iPhone například nabíjet, nemusíte svůj mobilní telefon z obalu vyndavat, ale stačí pouze gumovou část odklopit. Je ale důležité potom gumu opravdu dobře zacvaknout tak, aby ochránila porty před vodou.

catalyst waterproof 5

Celkové zpracování je kvalitní a odolnost obalu je výborná. Pokud například na pláži položíte obal na kamení, nepoškrabe se ani přední plexisklo. Jak již bylo řečeno díky Catalyst Waterproof lze pořizovat krásné fotografie i pod vodou, díky průhlednému designu můžete taktéž používat při focení i blesk.

catalyst waterproof 3

Catalyst Waterproof přesto nebudete využívat pouze o prázdninách, je ideální také na hory, protože ani sníh a samotná zima ho nijak nepoškodí. K samotnému obalu lze dokoupit několik příslušenství – každého potěší například speciální plovák, který nedovolí, aby se váš iPhone potopil, což se hodí zejména, pokud si vezmete telefon na sebou při sjíždění nějaké řeky. Dalším zajímavým doplňkem k je voděodolná redukce na sluchátka, to znamená, že díky ni můžete poslouchat  pod vodou, je ale samozřejmě nutné podotknout, že musíme mít voděodolná sluchátka. Veškeré zmíněné příslušenství zakoupíte na iPouzdro.cz.

Resumé

Catalyst Waterproof mě skutečně mile překvapil. Považuji ho jako nutnost pro každého, kdo se chystá v létě s přáteli na vodu a chcete používat svůj iPhone na lodi například na focení, natáčení nebo na přehrávání hudby. Nikdy nevíte co se může stát a utopit mobil, jehož cena v některých případech přesahuje i 20 tisíc korun, není zrovna nejpříjemnější. Catalyst Waterproof vyniká především certifikací IP-68, díky které máte 100% jistotu, že obal je vodotěsný až do hloubky 5 metrů. Má průhledný design, tudíž váš iPhone bude mít v podstatě stále stejný vzhled. Osobně si dokážu představit, že bych iPhone z obalu přes léto vůbec nevyndaval, protože i když jej máte nasazený, tak máte stále přístup ke všem tlačítkům, konektorům a dokonce je funkční Touch ID a reproduktor. Pokud chcete pořizovat netradiční fotky pod vodou, není žádný problém, protože díky obalu je to možné a fotografie v čisté vodě jsou opravdu jedinečné. Neurazí ani hmotnost 44 gramů a po nasazení se vám iPhone 5/5s/SE zvětší přibližně o jeden centimetr, což není příliš. Pokud tedy hledáte způsob jak ochránit vašeho miláčka s logem nekousnutého jablíčka před vodou, tak Catalyst Waterproof pro iPhone je jasná volba.

 • Catalyst waterproof pro iPhone 5/5s/SE si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v Pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2

iPouzdro

catalyst waterproof 6

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  Hezká recenze, už několikrát jsem nad tímto pouzdrem přemýšlel, ale vždy mě odradí ta myšlenka „co když to úplně netěsní“, takže jsem zatím na toto nesebral dost odvahy 😀

  Cau, neni treba se bat. Tesni skvele! Stejne je potreba udelat test tesnosti, kdy se ponori prazdny obal do vody na par hodin.
  Jako nevyhodu vidim, ze pokud mas ochranne sklo nebo folii, tak je obal hodne prohnuty a pak bych se o tesnost bal. 🙂

  Ja som ho používal ešte na iPhone 5S aj s ochranným sklom 0.2mm úplne v pohode 🙂 Ale kvalita fotiek sa mi zdá o niečo málo horšia s týmto krytom ako bez neho…

  Pouzdro má několik vad. Nejprve se mě stalo, že nešel na mém SE položit hovor, došlo to tak daleko, že jsem byl reklamovat nový telefon v Iwant. Přehráli software a vše se jevilo OK. Po chvíli se však závada projevila znovu. Různými pokusy jsem dospěl ke zjištění, že je problém s tlakem uvnitř pouzdra. Prostě stačilo abych otevřel gumovou zátku a tel. fungoval OK. Tel. bez pouzdra fungoval také OK. Stejné problémy má i můj kolega z práce se stejným pouzdrem.Prostě občas některé části disleje nefungují jak mají. Vše se vyřeší otevřením gumové záslepky konektorů. Daším problémem je fakt, že se mi podařilo utrhnout konec oné gumové záslepky při běžném používání. Nyní se mě to opravdu špatně otevírá.Nikde jsem se o těhto závadách nedočetl, proto je sem dávám. Evidentně ani v Iwant o tom nikdy neslyšelim proto si mysleli, že je něco s tel. Dle recenzí se pouzdro jevilo jako nejlepší volba. Mě teda docela vyškolilo. Cena je také docela vysoká, takže za mě nebrat…(ještě jsem zapoměl, že je mě špatně rozumět když někomu volám, vyřešeno posunutím těsnění okolo mikrofonu uvnitř pouzdra), teda více méně.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek