Zavřít reklamu

macintosh lc icon

Německý časopis Curved.de nedávno publikoval zajímavý koncept, na kterém můžeme vidět dokovací stanici. Zmiňovaná stanice je designově stejná jako Macintosh LC a autoři konceptu ji přejmenovali na Macintosh LC Pro, protože pokud k ni připojíme iPad Pro, dostaneme „počítač s monitorem a klávesnicí“. Macintosh LC byl původně vydán v roce 1990 a největším lákadlem byla především menší pořizovací cena. Proto si zmiňovaný Mac zakoupilo mnoho institucí, mezi které se řadí především školy.

Curved.de ke svému konceptu napsal, že by byl přínosný, pokud by Apple do iPadu implementoval upravenou verzi operačního systému iOS. Dříve měl Macintosh LC šestnáct MGhz procesor, 10MB operační paměti RAM. „Počítač v tu dobu dokazoval, že je rozhodně konkurenceschopný,“ napsal časopis.

Nyní máme rok 2016 a Curved.de díky konceptu vytvořil počítač, který má 2,26 Ghz procesor, 4 GB paměti RAM a obří obrazovku nahradila opravdu tenká a zároveň dotyková obrazovka. Čistě teoreticky, pokud by Apple alespoň trochu modifikoval iOS pro iPady, aby vypadal více jako OS X, měl by Apple eso v rukávu, kterým by byl velice výkonný grafický tablet.

iPad-Pro-Macinoths-LC-dock-concept-Curved-image-000-4

Magic Keyboard a Magic Mouse by byla připojena přes Bluetooth, zatímco celý dock by byl s iPadem propojen skrze Smart Connector, který má iPad Pro ve svém těle.

Sice se jedná pouze o koncept, ale díky němu si dokážeme představit, jak by se dal kombinovat nejmodernější design společně s retro designem starších produktů. Jak se vám líbí kombinace „Macintosh LC Pro a iPadu Pro“?

iPad-Pro-Macinoths-LC-dock-concept-Curved-image-007-2
iPad-Pro-Macinoths-LC-dock-concept-Curved-image-005
iPad-Pro-Macinoths-LC-dock-concept-Curved-image-006-2

*Zdroj: iDownloadblog.com

Související články

Dnes nejčtenější

.