Zavřít reklamu

Americký realitní magnát, miliardář a v neposlední řadě také kandidát na prezidenta Spojených států amerických, Donald Tump, se v poslední době vyjadřoval negativně vůči společnosti Apple. Vadil mu postoj společnosti během bezpečnostní kauzy s FBI (v souvislosti s kterým vyjádřil bojkot produktů Apple) a často také říká, že Apple donutí znovu vyrábět v USA, čímž plánuje posílit státní ekonomiku a vytvořit mnoho pracovních míst. Teď se ovšem ukázalo, že i on má investované nějaké své peníze v akciích společnosti a rozhodně ne málo.

Vítěz republikánských primárek, který se na podzim bude snažit o získání Bílého domu, vlastní akcie Applu, které se pohybují v rozmezí 1,1 – 2,3 milionu dolarů. S touto informací přišel report Associated Press. I přes to, že se na jednotlivce jedná o poměrně slušnou částku, to není nic, co by Trumpa nějakým způsobem finančně rozhodilo. Jeho odhadovaný majetek se pohybuje v okolo 4 miliard dolarů, i když on sám tvrdí že je jeho majetek podstatně větší. Trump tvrdí, že disponuje majetkem v hodnotě téměř 10 miliard dolarů, ale brání se například zveřejnění daňových přiznání, ze kterých by to bylo patrné.

Trump je proslulý svým používáním různých Apple zařízení, i přes to, že se v poslední době na adresu této společnosti nevyjadřoval příliš kladně. Velmi aktivně používá iPhone a iPad, za pomocí kterých drtí svůj twitter feed všelijakými (v současné době převážně volebními) výpady vůči oponentům. Například po nahlášeném bojkotu Apple výrobků, to Trump vydržel zhruba 3 týdny, než se znovu vrátil ke svému oblíbenému iPhonu. Pokud se stane prezidentem USA, chce donutit Apple k tomu, aby přesunul alespoň část své zahraniční výroby zpět do USA, jelikož by to přineslo zpět jistý kapitál a vytvořilo mnoho nových pracovních míst. Je ale poněkud nepravděpodobné, že by se mu to nakonec podařilo.

Zdroj: Appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.