Zavřít reklamu

steve_jobs_iconSteve Jobs zemřel 5. října 2011 a letos to tedy bude pět let od doby, kdy tento geniální vizionář opustil náš svět. K tomuto smutnému výročí se ale vztahuje i jedna poměrně zajímavá událost. Americký umělec Jason Mercier připravil ohromnou koláž hlavy Steva Jobse, která je vyrobena pouze z rozebraných produktů, na kterých se Jobs za svého života podílel. Finální verze tohoto uměleckého díla, která bude vystavena v San Francisku, má zobrazovat dnes již ikonický Jobsův portrét, který byl použit například na knihu Steve Jobs od Waltera Issacona (pokud si nevzpomenete, stačí se podívat na ikonu tohoto článku).

Jason Mercier je známou tváří v okolí San Franciska. Mozaiky známých lidí vyrábí již delší dobu, ale ta Jobsova bude přeci jenom trochu neobvyklá. Za použití tuny lepidla a přibíjecích pistolí, dal Mercier dohromady více než devět kilo staré elektroniky, která byla s Jobsem nějak spojována. Tyto zařízení pak rozebral a z jednotlivých komponent se jal vyrábět onen obraz.

JobsArt_Mercier_web004-780x1098
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Pro výrobu Jobsova portrétu si musel Mercier zahrát tak trochu na vetešníka. Po známých, kamarádech, zastavárnách a bazarech sháněl staré a vysloužile Apple přístroje. Od starých klávesnic, přes počítače a jejich interní komponenty. Využil v podstatě vše, co by vás mohlo napadnout. Napájecí kabely, diskety a CD se softwarem, myši i třeba starý iPod Classic. Zajímavostí je, že k vyobrazení Jobsova černého svetru byly použity i jiné produkty, než produkty striktně Applu. Od svetru nahoru to však již Apple je na 100%.

Mercier hodně upravoval, řezal, ohýbal a lepil. K výrobě použil mnoho různých plošných spojů a jiných barevných komponent k tomu, aby vyladil co nejmenší barevné detaily. To samé se dá říci o tvaru jednotlivých komponent. Vše se muselo přizpůsobit výslednému dílu. Výsledný portrét váží přes 10 kilo a je velký zhruba 120×90 centimetrů.

JobsArt_Mercier_web001-780x893
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější